13 medali w Memoriale Mikuláša Athanasova – Koszyce 06-08.12.2013

7 grudnia 2013

IMG_6602

W Koszycach zakończył się Międzynarodowy Turniej pamięci Mikuláša Athanasova. W zawodach na Słowacji brali udział najmłodsi zapaśnicy z Sekcji Zapasniczej Stali Rzeszów, którzy łącznie zdobyli 13 medali – 8 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy.
W zawodach brali udział zawodnicy ze Słowacji, Polski i Węgier. Drużynowo zapasnicy z Rzeszowa zajęli 2 miejsce, ulegajac jedynie dużo liczniejszej ekipie gospodarzy z Koszyc, trzecie miejsce w zawodach zajęli zawodnicy LUKS Suples Kraśnik.

IMG_6664

W Koszycach podopieczni Macieja FrącaRafała Kuryja radzili sobie świetnie. W grupie wiekowej 2003 i młodsi, w kategorii 22kg zwyciężł sześcioletni Bohun Plesnar, który złoty medal wywalczył po zwycięstwie w finale nad Alexem Szekeresem z Koszyc. W kategorii 30kg srebrny medal zdobył Michał Rochecki, który w walce o pierwsze miejsce uległ o trzy lata starszemu zawodnikowi gospodarzy – Alexowi Petrikowi. W kategorii 33kg rzeszowianie odnieśli podwójne zwycięstwo, zajmując dwa najwyższe stopnie podium. Złoty medal zdobył Jakub Wiciński, zaś srebrny zawisł na szyi Mateusza Woźnego. Kategoria 36kg. również padła podwójnym łupem rzeszowian, bowiem w walce o złoto zwyciężył Bartosz Kotula, pokonując kolegę z drużyny Wiktora Kudybę, który musiał zadowolić się srebrnym medalem.

W grupie wiekowej 2000-2002 zawodnicy z Rzeszowa spisywali się równie dobrze jak w młodszej. W kategorii 29kg, bez większych trudności zwyciężył Kamil Barłowski, który złoty medal wywalczył po wygranej w finale nad Szymonem Nieradko z Kraśnika. W kategorii 35kg zwyciężył świeżo upieczony Mistrz Polski Młodzików – Daniel Budyka, który w walce finałowej rozprawił się z Pavolem Čureją (Stará Ľubovňa). W tej samej kategorii o podium otarł się Dawid Stec, który ostatecznie zajął 4 lokatę. Kategoria 40kg została zdominowana przez rzeszowian, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Na najwyższym stopniu ze złotym medalem stanął Patryk Barłowski, na drugim miejscu ze srebrnym medalem uplasował się Arkadiusz Stec, zaś na najniższym stopniu podium z brązowym medalem stanął Jeremi Plesnar. W kategorii 44kg kolejny złoty medal wywalczył Przemysław Kuborek, który w walce finałowej odniósł zwycięstwo nad Lukášem Makarą ze Snińskiej Slavii. W finale kategorii +74kg Michał Ożóg rozprawił się z Węgrem Balázsem Vinterem zdobywając tym samym ósmy złoty medal dla drużyny z Rzeszowa. Wysoka forma młodych zapaśników Stali Rzeszów jest dobrym prognostykiem przed Otwartymi Mistrzostwami Województwa Podkarpackiego, które odbędą się 25 stycznia w hali na Podpromiu.