16 medali dzieci i młodzików na inaugurację roku 2016 – Kraśnik 30.01.2016

31 stycznia 2016

Na inaugurację roku 2016 najmłodsi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach młodzików, które odbyły się w Kraśniku. W zawodach uczestniczyło 136 zawodników z Polski i Słowacji w grupie wiekowej dzieci i młodzików. Zapaśnicy z Rzeszowa wywalczyli 16 medali – 7 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych. Dla niektórych zawodników broniących barw Stali Rzeszów były to pierwsze zawody w karierze lecz pomimo to wszyscy wrócili do domu z medalami. Spośród debiutantów najlepiej spisał się Jakub Maćkowiak, który wywalczył złoty medal, zaś pozostali trzej – Łukasz KsiążekBartosz Jasiński Mikołaj Krzemieniecki zdobyli brązowe medale. Na szczególne słowa uznania zasłużył Bohun Plesnar, który walczył w dwóch kategoriach – 35kg młodzików i 37kg dzieci. W tym miejscu należy dodać, że Bohunowi do grupy wiekowej młodzików brakuje 3 lat i waży 26kg! co nie przeszkodziło mu w wywalczeniu złotego medalu w kat. 37kg i trzeciego miejsca w kat. 35kg. Medale dla ekipy z Rzeszowa zdobyli:

 

złote:

 

Robert Bednarski – kat. 26kg

Michał Mac – kat. 32kg

Jakub Maćkowiak – kat. 35kg

Bohun Plesnar – kat. 37kg

Michał Rochecki – kat. 39kg

Kamil Barłowski – kat. 38kg

Kacper Wcisło – kat. 66kg

 

srebrne:

 

Maksymilian Broda – kat. 47kg

Jeremi Plesnar – kat 47kg

Jakub Stachura – kat. 85kg

 

brązowe:

 

Bartosz Jasiński – kat. 31kg

Mikołaj Krzemieniecki – kat. 33kg

Bohun Plesnar – kat. 35kg

Wiktor Kudyba – kat. 42kg

Aleksander Fendryk – kat. 53kg

Łukasz Książek – kat. 59kg

 

 

IMG_2850

 

WYNIKI:

 

DZIECI 2005+

 

Kategoria wagowa 26 kg

 

1. Bednarski Robert – Stal Rzeszów
2. Kurzyna Adrian – Suples Kraśnik
3. Janitor Gerard – Koszyce (Słowacja)
3. Łukasiewicz Hubert – Suples Kraśnik

 

IMG_3692

 

Kategoria wagowa 31 kg

 

1. Horvat Damian – Koszyce (Słowacja)
2. Zając Marcel – Suples Kraśnik
3. Jasiński Bartosz – Stal Rzeszów
3. Krzysiak Mikołaj – Zapasy Włodawa

 

IMG_3702

 

Kategoria wagowa 32 kg

 

1. Mac Michał – Stal Rzeszów
2. Jędrusiak Marcin – Iskra Spiczyn
3. Pastusiak Patryk – Iskra Spiczyn

 

IMG_3720

 

Kategoria wagowa 33 kg

 

1. Siergiej Krystian – Zapasy Włodawa
2. Szwedo Maksymilian – Suples Kraśnik
3. Rafał Karol – Zapasy Włodawa
3. Krzemieniecki Mikołaj – Stal Rzeszów

 

IMG_3709

 

Kategoria wagowa 35 kg

 

1. Maćkowiak Jakub – Stal Rzeszów
2. Bednarczuk Kacper – Zapasy Włodawa
3. Ogrodnik Filip – Iskra Spiczyn
3. Wicik Mateusz – Suples Kraśnik

 

IMG_3738

 

Kategoria wagowa 37 kg

 

1. Plesnar Bohun – Stal Rzeszów
2. Benco Daniel – Koszyce (Słowacja)
3. Kuczma Eryk – Iskra Spiczyn
3. Lenart Jan – Zapasy Włodawa

 

IMG_3729

 

Kategoria wagowa 39 kg

 

1. Rochecki Michał – Stal Rzeszów
2. Kosicz Robert – Iskra Spiczyn
3. Jaroszewicz Olaf – Zapasy Włodawa
3. Kasprzyk Maciej – Iskra Spiczyn

 

Kategoria wagowa 47 kg

 

1. Hajdukiewicz Leon – Iskra Spiczyn
2. Broda Maksymilian – Stal Rzeszów
3. Gryglicki Maciej – Iskra Spiczyn

 

 

MŁODZICY 2002-2004

 

Kategoria wagowa 35 kg 

 

1. Gruszkiewicz Marta – Suples Kraśnik
2. Domalewski Filip – Sokół Lublin
3. Plesnar Bohun – Stal Rzeszów
3. Biliński Wiktor – LMKS Krasnystaw
5. Skowronek Kacper – Sokół Lublin
5. Bojarczuk Wojciech – LMKS Krasnystaw
7. Śmiech Rafał – Suples Kraśnik
8. Głowacki Ireneusz – Sokół Lublin

 

IMG_3672

 

Kategoria wagowa 38 kg

 

1. Barłowski Kamil – Stal Rzeszów
2. Franczak Wiktor – Zapasy Włodawa
3. Wójtowicz Mateusz – Sokół Lublin
3. Rysak Ernest – LMKS Krasnystaw
5. Głuchowski Szymon – LMKS Krasnystaw

 

IMG_3643

 

Kategoria wagowa 42 kg 

 

1. Gorczyca Adrian – Suples Kraśnik
2. Stolarski Wojciech – Sokół Lublin
3. Kudyba Wiktor – Stal Rzeszów
3. Czubacki Patryk – Iskra Spiczyn
5. Bałoszek Kacper – Suples Kraśnik
5. Nagórny Sebastian – Suples Kraśnik
7. Bajuk Mateusz – Zapasy Włodawa
8. Krzysiak Mateusz – Iskra Spiczyn

 

IMG_3682

 

Kategoria wagowa 47 kg

 

1. Kostrzewski Patryk – Suples Kraśnik
2. Plesnar Jeremi – Stal Rzeszów
3. Titka Filip – Koszyce Słowacja
3. Prewencki Nikodem – Iskra Spiczyn
5. Pałka Szymon – Stal Rzeszów
5. Witko Norbert – LMKS Krasnystaw
7. Nieradko Szymon – Suples Kraśnik
8. Podgajny Bartłomiej – Suples Kraśnik
9. Kulik Michał – Suples Kraśnik
10. Bawolski Paweł – Iskra Spiczyn
11. Mazurek Marcin – Sokół Lublin
12. Nazaruk Filip – Zapasy Włodawa
13. Cieżko Sebastian – Sokół Lublin

 

IMG_3637

 

Kategoria wagowa 53 kg

 

1. Gąsior Olgierd – Iskra Spiczyn
2. Żuraw Dominik – Suples Kraśnik
3. Fendryk Aleksander – Stal Rzeszów
3. Korszla Kacper – LMKS Krasnystaw
5. Grzywaczewski Krzysztof – Sokół Lublin
5. Bojarczuk Piotr – LMKS Krasnystaw

 

IMG_3667

 

Kategoria wagowa 59 kg

 

1. Wilkołazki Łukasz – Sokół Lublin
2. Dominik Albert – Koszyce (Słowacja)
3. Kosmowski Kacper – Zapasy Włodawa
3. Książek Łukasz – Stal Rzeszów
5. Czwórnóg Mateusz – LMKS Krasnystaw
5. Stasieczek Mateusz – LMKS Krasnystaw
7. Baran Patryk – Suples Kraśnik

 

IMG_3661

 

Kategoria wagowa 66 kg

 

1. Wcisło Kacper – Stal Rzeszów
2. Stolarski Jakub – Sokół Lublin
3. Pinko Ladislav – Koszyce (Słowacja)
3. Puacz Paweł – Sokół Lublin
5. Niziołek Bartłomiej – Iskra Spiczyn
5. Korol Stanisław – Iskra Spiczyn

 

IMG_3653

 

Kategoria wagowa 85 kg

 

1. Vana Wiktor – Koszyce (Słowacja)
2. Stachura Jakub – Stal Rzeszów
3. Stęgierski Jakub – Suples Kraśnik
3. Benes Matej – Koszyce (Słowacja)

 

IMG_3646