Brąz Kamila Koścółka w Pucharze Brandenburga – Luckenwalde 3-4.05.2013

4 maja 2013

1lsctv

W sobotnie popołudnie w niemieckim Luckenwelde zakończył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Brandenburga Kadetów, w którym wraz z reprezentacją Polski startował Kamil Kościółek.

W rozgrywanych systemem pucharowym zawodach, w dziesięciu kategoriach wagowych brało udział 151 zawodników z Niemiec, Austrii, Polski, Czech, Litwy, Ukrainy, Francji, Finlandii, Bułgarii, Słowacji i Węgier. Kamil Kościółek zdobył w barwach Reprezentacji Polski brązowy medal w kategorii 100kg. W drodze po brązowy medal Kamil stoczył cztery walki, z których przegrał tylko walkę półfinałową z Gabrielem Tyszem, który przed tygodniem pokonał Kamila w finale Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w Świdninie.

Walki i wyniki rund:

Kamil Kościółek kat. 100kg

KwalifikacjeDominik Klann (Niemcy) : Kamil Kościółek (Polska) WR (0:6; 1:4)

ĆwierćfinałKamil Kościółek (Polska) : Arkadiusz Wawrzycki (Polska) WR (2:1; 1:3; 5:3)

PółfinałGabriel Tysz (Słowacja) : Kamil Kościółek (Polska) WR (3:1; 5:0)

o III miejsce – Krisztof Wittmann (Węgry) : Kamil Kościółek (Polska) WR (0:1; 0:4)

Reprezentacja Polski zdobyła w sumie osiem medali – trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Polacy zdobywając 82 punkty, drugie miejsce zajęła Reprezentacja Niemiec z 55 punktami, zaś trzecie miejsce przypadło Węgrom, którzy zdobyli 47 punktów.