Budyka ponownie najlepszy w Pucharze Polski – Chęciny 8-10.04.2016

10 kwietnia 2016

DSC_0965

Po raz drugi w tym roku złoty medal Pucharu Polski Kadetów padł łupem Daniela Budyki. W drodze po złoto Chęcińskiego turnieju, w którym wzięło udział 171 najlepszych Polskich zawodników w grupie wiekowej juniorów młodszych Daniel Budyka zwyciężył we wszystkich walkach przez przewagę techniczną, nie tracąc przy tym żadnego punktu i tym samym zapewnił sobie prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

DSC_0958

Efektywność i technika walki Daniela zostały nagrodzone przez grono sędziowskie, dzięki czemu młody rzeszowianin został wybrany najlepszym zawodnikiem II Pucharu Polski Kadetów.
15-latek z Rzeszowa wydaje się być w wyśmienitej formie i jest murowanym faworytem do złota w kategorii 46 kg na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Miejmy nadzieję, że pasmo sukcesów na arenie krajowej przełoży się również na udany występ podczas Mistrzostw Europy Kadetów, które w lipcu odbędą się w Sztokholmie.