Dwa medale na Mistrzostwach Polski Juniorów! – Teresin 19-20.09.2014

20 września 2014

P1100142

W Teresinie zakończyły się zawody, w których 90 najlepszych  juniorów walczyło w stylu wolnym o tytuł Mistrza Polski. Zawodnicy Stali Rzeszów w składzie: Kamil KościółekMateusz Nowak oraz trener Sebastian Maczuga zdobyli dwa medale. W kategorii 120kg na najwyzszym stopniu podium stanął Kamil Kościółek, który w w walce finałowej pokonał Filipa Nowaczyka zdobywając tym samym złoty medal. W kategorii 96kg brązowy medal wywalczył Mateusz Nowak, który w walce o III miejsce pokonał zawodnika AKS Białogard –  Adriana Czarneckiego.

Pomimo dwuosobowego składu zawodnicy z Rzeszowa pokazali klasę i od początku zawodów radzili sobie bardzo dobrze. W pierwszych dówch rundach kat. 96kg Mateusz Nowak pokonał rywali przez przewagę techniczną – w pierwszej Karola Kawęckiego z Krasnegostawu, a w drugiej Patryka Tarenta z Grunwaldu Plewiska. Niestety po dobrym początku i dwóch wysokich wygranych Mateusz musiał uznać wyższość Arkadiusza Wawrzyckiego z LMKS Krasnystaw, który w półfinale po zaciętym pojedynku pokonał Rzeszowianina 20:15. W walce o III miejsce na podium Mateusz Nowak pokonał Adriana Czarneckiego z Białogardu i zdobył brązowy medal.

W kategorii 120kg dominował Kamil Kościółek, który pomimo poważnej kontuzji kciuka pokonał w eliminacjach bez straty punktu technicznego Erwina Imberskiego (Żary) Rafała Moskala (Janów Lubelski). W finale Kamil stoczył zacięty bój z Filipem Nowaczykiem, którego ostatecznie pokonał 17:8, zapewniając sobie złoty medal i pierwsze miejsce na podium.

WYNIKI WALK ZAWODNIKÓW Z RZESZOWA

Mateusz Nowak – III miejsce w kat. 96kg

P1100123-2

1 runda  Mateusz Nowak (Rzeszów)  Karol Kawęcki (Krasnystaw)  PT 10:0 ZW 4:0
 2 runda  Mateusz Nowak (Rzeszów)  Patryk Tarent (Plewiska)  PT 14:3 ZW 4:1
 3 runda  Mateusz Nowak (Rzeszów)  Arkadiusz Wawrzycki (Krasnystaw)  PT 15:20 ZW 1:3
 finał III-V  Adrian Czarnecki (Białogard)  Mateusz Nowak (Rzeszów)  PT 8:12 ZW 1:3

Kamil Kościółek – I miejsce w kat. 120kg

P1100138-2

1 runda  Kamil Kościółek (Rzeszów)  Erwin Imberski (Żary)  PT 9:0 ZW 3:0
 2 runda  Kamil Kościółek  (Rzeszów)  Rafał Moskal (Janów Lubelski)  PT 10:0 ZW 4:0
 finał I-II  Filip Nowaczyk (Środa Wielkopolska)  Kamil Kościółek (Rzeszów)  PT 8:17 ZW 1:3