Dwa medale rzeszowskich zawodników na Ukrainie

2 marca 2013

1

W rozegranym we Lwowie Memoriale Ihora Pervachuka dwóch spośród trzech zawodników Stali Rzeszów stanęło na podium.

W zawodach, w których brało udział prawie 250 zawodników z Ukrainy, Polski i Słowacji na najwyższym stopniu podium uplasował się Kamil Kościółek, zdobywając tym samym złoty medal w kategorii 100kg. Zarówno w piątek, jak i w sobotę Kamil spisywał się świetnie na macie i nie pozostawiając rywalom złudzeń wygrał wszystkie swoje walki.
Brązowym medalem dla rzeszowskiej drużyny pochwalić się może Łukasz Grzybowski, który w kategorii 59kg doznał tylko jednej porażki, w pięciu walkach. Pomimo jednej porażki Łukasz pokazał się z bardzo dobrej strony pokonując na swej drodze między innymi srebrnego medalistę Mistrzostw Ukrainy. Szczęście nie dopisało Jakubowi Mendrali, który startując z dziesięciokilogramową niedowagą w kategorii 85kg przegrał swoją pierwszą walkę. Niestety jego przeciwnik nie doszedł do finału, przez co Kuba stracił szansę na walki w repasażach.