Dwaj Rzeszowianie z szansą na złoto w Pucharze Polski Kadetów

16 marca 2013

100

Po pierwszym dniu rozegranych dziś zawodów Pucharu Polski Kadetów dwaj rzeszowscy zawodnicy – Łukasz Grzybowski i Kamil Kościółek mają szansę sięgnąć po złoto w jutrzejszym finale.

Startujący w kategorii 58kg Łukasz Grzybowski po trzech wygranych walkach w eliminacjach awansował do półfinału, w którym pokonał w dwóch rundach (5:0; 3:0)  zwycięzcę z zeszłego roku – Tomasza Stasickiego z Krasnegostawu. W jutrzejszym finale Łukasz zmierzy się z Marcinem Majką ze Zgierza.
Kolejny zawodnik drużyny znad Wisłoka – Kamil Kościółek, awans do finału wywalczył odnosząc w sobotę cztery zwycięstwa. W półfinałowej walce Kamil zwyciężył z Filipem Nowaczykiem ze Środy Wielkopolskiej, którego pokonał w pierwszej rundzie 6:0, zaś w drugiej przy stanie 4:0 po widowiskowej akcji Kamil położył przeciwnika na łopatki. Warto dodać, że pod nieobecność kontuzjowanego Mateusza Nowaka faworytem w kategorii 100kg był Filip Nowaczyk.

Sobotnie zmagania dobrze rozpoczął też Jakub Mendrala, jednak po czterech zwycięstwach uległ zawodnikowi z Krotoszyna. Jakub będzie walczył w niedzielę o trzecie miejsce. Podobnie jak Kamil KościółekŁukasz Grzybowski, Jakub Mendrala swoim dobrym występem zapewnił sobie kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostali reprezentanci naszej sekcji – Michał BaranKonrad Tront po dwóch przegranych walkach odpadli z dalszej rywalizacji, nie zdobywając tym samym kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.