Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Zgierz 19.05.2013

19 maja 2013

W hali Zgierskiego MOSiR-u zakończyły się eliminacje regionu „C” do XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach brało udział 49 zawodników, w tym nasi reprezentanci: w kategorii 54kg – Michał Baran, w kategorii 69kg – Paweł Książek, Konrad TrontPaweł Urban oraz w kategorii 100kg – Mateusz Nowak.

Eliminację do XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 12-14.07.2013 w Zgierzu uzyskał Mateusz Nowak, dołączając tym samym do Łukasza GrzybowskiegoJakuba Mendrali Kamila Kościółka, którzy eliminację uzyskali na I Pucharze Polski Kadetów w Brzegu Dolnym.


 

Wyniki walk zawodników z Rzeszowa:

 

Michał Baran 54kg (3 miejsce)

1 runda – Dawid Jędrzejek (KS 20 Łódź) : Michał Baran (Stal Rzeszów) PT 4:0 ZW 4:0
2 runda – Michał Baran (Stal Rzeszów) : Wiktor Chwiej (Suples Kraśnik) PT 0:8 ZW 0:4
3 runda – Michał Baran (Stal Rzeszów) : Michał Szram (Agros Zamość) PT 10:5 ZW 3:1
4 rundaMichał Baran (Stal Rzeszów) : Kasper Pawłowski (Piast Sieradz) PT 6:7 ZW 4:0

 

Paweł Książek 69kg (5 miejsce)

1 runda – Wojciech Kukiełka (Olimp Janów Lubelski) : Paweł Książek (Stal Rzeszów) PT 3:3 ZW 5:0
2 runda – Mateusz Gułaj (AS Jakubice) : Paweł Książek (Stal Rzeszów) PT 5:7 ZW 0:5
3 runda – Konrad Tront (Stal Rzeszów) : Paweł Książek (Stal Rzeszów) PT 3:0 ZW 11:0

 

Konrad Tront 69kg (3 miejsce)

1 runda – Konrad Tront (Stal Rzeszów) : Mateusz Stępiński (Piast Sieradz) PT 5:0 ZW 5:0
2 runda – Paweł Danys (Sokół Lublin) : Konrad Tront (Stal Rzeszów) PT 8:0 ZW 5:0
3 runda – Konrad Tront (Stal Rzeszów) : Paweł Książek (Stal Rzeszów) PT 3:0 ZW 11:0

 

Mateusz Nowak 100kg (1 miejsce)

1 runda – Dariusz Mikołajczyk (Budowlani Łódź) : Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) PT 0:6 ZW 0:3
2 runda – Mateusz Glen (LMKS Krasnystaw) : Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) PT 0:7 ZW 0:4
3 runda – Damian Jarek (AS Jakubice) : Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) PT 0:4 ZW 0:4

 

Kadra Sekcji Zapaśniczej Stali Rzeszów na XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży:

 

Łukasz Grzybowski – kat. 58kg 

Jakub Mendrala – kat. 76kg 

Kamil Kościółek – kat. 100kg 

Mateusz Nowak – kat. 100kg

 

Trenerzy:

 

Sebastian Maczuga

Rafał Kuryj