II Międzynarodowy Memoriał Witka i Patryka – Namysłów 13-15.11.2015

15 listopada 2015

n (69)

W Namysłowie odbył się II Międzynarodowy Memoriał im. Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka. Zawody organizowane rokrocznie przez Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Namysłów oraz lokalne władze samorządowe mają na celu uczczenie pamięci Witka ProciakaPatryka Żymańczyka, którzy w grudniu 2013 roku zginęli w wypadku samochodowym w drodze na pokaz zapaśniczy.
Można by rzec, że takiego turnieju na Opolszczyźnie jeszcze nie było. Dzięki pięknej oprawie gali finałowej, zorganizowanej z okazji jubileuszu 50–tej rocznicy powstania klubu młodzi zapaśnicy mogli poczuć atmosferę największych imprez zapaśniczych, organizowanych na światowym poziomie. Wysoki poziom organizacji oraz zacięte i emocjonujące pojedynki na macie sprawiły, że turniej na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonych w Namysłowskiej hali kibiców. Również sponsorzy wykazali się dużą szczodrością fundując dla zwycięzców każdej z kategorii nagrody pieniężne w wysokości 500 zł oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodników, zajmujących miejsca na podium. Tą wyjątkowo udaną imprezą godnie uczczono pamięć dwóch zapaśników, którzy w tak młodym wieku zginęli śmiercią tragiczną.

n (62)
W zawodach uczestniczyło 105 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy, którzy stoczyli 170 walk. Stal Rzeszów reprezentowana przez Kamila Barłowskiego, Jeremiego Plesnara, Daniela BudykęŁukasza Grzybowskiego ukończyła zawody na III miejscu z dorobkiem czterech medali – dwa złote, srebrny i brązowy.
W obsadzonej m. in. Mistrzem Polski Młodzików – Bartoszem Sołtysem i Mistrzem Ukrainy Młodzików – Yuriim Vovkiem kategorii 35 kg nasz klub reprezentował Kamil Barłowski. W pierwszej walce przeciwnikiem Kamila był Kacper Haba z Milicza, którego najmłodszy reprezentant Stali Rzeszów pokonał przez położenie na łopatki. Kolejna walka to zacięty bój stoczony ze zwycięzcą i najlepszym zawodnikiem turnieju – Arturem Velinskiym. W tym pojedynku młody rzeszowianin był o krok od rozstrzygnięcia walki na swoją korzyść, lecz 4 pkt jak się okazało zdobył po czasie i pojedynek zakończył się rezultatem 4:6 dla Velinskiyego. W walce o brązowy medal Kamil zwyciężył przez przewagę techniczna z Sebastianem Indyckim i stanął na najniższym stopniu podium kategorii 35kg.

Jeremi Plesnar w kategorii 42kg już w pierwszej rundzie musiał zmierzyć się z najgroźniejszym rywalem Olesem Kushnirem. Zwycięstwo w tym trudnym pojedynku było efektem dużego opanowania i podejmowania niezliczonych prób ataku, z których jedna zwieńczona czterema punktami na kilka sekund przed końcem walki przyniosła Jeremiemu zasłużone zwycięstwo. W kolejnych rundach Jeremi kontrolował przebieg walki pokonując odpowiednio w drugiej rundzie Jakuba Krawickiego 6:1 i w walce półfinałowej Dawida Dwojaka przez położenie na łopatki. Finałowa walka z Olehem Kliuchką zakończyła się zwycięstwem 6:0 młodego rzeszowianina, który stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii 42kg.

W kategorii 47kg zgodnie z oczekiwaniami dominował Daniel Budyka, który pierwsze dwie walki zwyciężył przez położenie na łopatki zawodnika miejscowych – Sebastiana Stępienia oraz Piotra Sobolewskiego z Milicza. W półfinale Daniel pokonał przez przewagę techniczną Davyda Kostynyuka z Kamieńca Podolskiego, zaś w walce finałowej również przez przewagę techniczną odniósł zwycięstwo nad Mateuszem Buczkowskim z Namysłowa czym przypieczętował zwycięstwo w kategorii 47kg.
W kategorii 69kg Łukasz Grzybowski dominował w fazie eliminacyjnej, przez którą przeszedł bez straty punktu technicznego. W pierwszej walce przez położenie na łopatki pokonał Macieja Wiatraka z Milicza, w drugiej rundzie zwyciężył przez przewagę techniczną z Volodymyrem Mykhaylovskym ze Zbaraża, zaś w półfinale rozprawił się 10:0 z Remigiuszem Waśkowskim z Brzeźnicy. Niestety do walki finałowej Łukasz wyszedł w dużo gorszej dyspozycji, czego efektem była przegrana z Pawłem Malickim przez położenie na łopatki, w wyniku czego Łukasz stanął na drugim stopniu podium w kategorii 69kg.

WYNIKI WALK:

Kamil Barłowski – III miejsce w kat. 35kg

1 runda  Kacper Haba (Milicz) Kamil Barłowski (Rzeszów) PT 0:2 ZW 0:5
2 runda  Dominik Wróbel (Białogard) Kamil Barłowski  (Rzeszów) PT 0:4 ZW 0:5
3 runda  Artur Velinskyi (Sosnówka) Kamil Barłowski  (Rzeszów) PT 6:4 ZW 3:1
Finał III-V  Kamil Barłowski (Rzeszów) Sebastian Indycki (Białogard) PT 10:0 ZW 4:0

2 runda  Daniel Budyka (Rzeszów) Piotr Sobolewski  (Milicz) PT 8:0 ZW 5:0
3 runda  Davyd Kostynyuk (Kamieniec Pod.) Daniel Budyka (Rzeszów) PT 2:12 ZW 1:4
Finał I-II  Daniel Budyka (Rzeszów) Mateusz Buczkowski (Rzeszów) PT 13:2 ZW 4:1

n (87)

Łukasz Grzybowski – II miejsce w kat. 69kg

1 runda  Łukasz Grzybowski (Rzeszów) Maciej Wiatrak (Milicz) PT 0:4 ZW 0:5
2 runda  Łukasz Grzybowski (Milicz) Volodymyr Mykhaylovskyy (Zbaraż) PT 10:0 ZW 4:0
3 runda  Remigiusz Waśkowski (Brzeźnica) Łukasz Grzybowski  (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
Finał I-II  Łukasz Grzybowski (Rzeszów) Paweł Malicki (Namysłów) PT 2:4 ZW 0:5