III Mistrzostwa Polski Młodzików – Olsztyn 7-9.11.2014

10 listopada 2014

Młodzi zapaśnicy Stali Rzeszów wywalczyli w olsztyńskiej Hali Urania dwa medale Mistrzostw Polski Młodzików! Po raz drugi z rzędu po złoty medal sięgnął Daniel Budyka, zaś srebrny medal wywalczył w kategorii 47kg  Arkadiusz Stec. W zawodach rozgrywanych na trzech matach startowało 221 zawodników z 60 klubów.

Zapaśnicy Stali Rzeszów przystąpili do zawodów w składzie: Dawid StecDaniel BudykaDawid PałkaArkadiusz StecPrzemysław KuborekMichał Ożóg. Najlepiej z podopiecznych trenera Macieja Frąca spisał się Daniel Budyka, który w kategorii 38kg nie dając szans rywalom wywalczył I miejsce bez straty punktu technicznego w całych zawodach. Bardzo udany występ zanotował Arkadiusz Stec – zdobywca srebrnego medalu w kategorii 47kg, który z miesiąca na miesiąc prezentuje coraz wyższą formę. Pomimo to w finale kategorii 47kg Arek musiał uznać wyższość bardziej utytułowanego zawodnika z Włodawy, jakim bez wątpienia jest Ernest Dorosz. W kategorii 100kg bliski podium był Michał Ożóg jednak w walce o brązowy medal popełnił kilka błędów i uległ Mateuszowi Woźniakowi z Olimpu Kętrzyn.

Przemyslaw Kuborek – XXII miejsce w kat. 47kg

1 runda  Szymon Bartnikowski (Rogóż)  Przemysław Kuborek (Rzeszów)  PT 2:2 ZW 5:0
 2 runda  Przemsław Kuborek (Rzeszów)  Patryk Marzęcki (Nowy Dwór)  PT 10:2 ZW 3:1
 3 runda  Piotr Osiak (Zalesie)  Przemysław Kuborek (Rzeszów)  PT 12:2 ZW 4:1

Arkadiusz Stec – II miejsce w kat. 47kg

1 runda  Arkadiusz Stec (Rzeszów)  Patryk Marzęcki (Nowy Dwór)  PT 2:0 ZW 5:0
 2 runda  Arkadiusz Stec (Rzeszów)  Jakub Bienias (Janów Lubelski)  PT 5:2 ZW 3:1
 3 runda  Sebastian Pielaciński (Nowy Dwór)  Arkadiusz Stec (Rzeszów)  PT 0:10 ZW 0:4

IMG_7942

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zapaśnicy Ceramika Krotoszyn (17 pkt) przed Suplesem Kraśnik (14 pkt), ZTA Zgierz (11 pkt) i Stalą Rzeszów (11 pkt).