Kamil Kościółek na piątym miejscu w Memoriale Dymitra Korkina.

2 października 2016

14522336_1318913701475688_361699315_o

W dniach 1 – 2 października w Jakucku – stolicy Republiki Sacha, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej odbył się IX Memoriał Dymitra Korkina– zasłużonego trenera i mistrza sportu Związku Radzieckiego.

Młody Rzeszowski zapaśnik Kamil Kościółek nie powtórzył sukcesu sprzed roku, kiedy to pokonując m.in. 3-krotnego olimpijczyka, medalistę Mistrzostw Europy Rumuna – Raresa Chintoana, zdobył złoty medal tego turnieju.
Tym razem Reprezentant Polski ocierając się o podium, nie podtrzymał dobrej dyspozycji sprzed kilku dni, kiedy to zdobył brązowy medal w zawodach rozgrywanych w rosyjskim Kemerowie.

Jak co roku, Impreza odbyła się w jednym z najpiękniejszych obiektów sportowych na świecie –                       „Tryumf Jakuck”, który został wybudowany za 2,4 mld rubli (ok. 1,5 mld zł) i został oddany do użytku w lipcu 2012 roku.

triumf

Podopieczny Trenera Sebastiana Maczugi rozpoczął turniej od zwycięstwa w ćwierćfinale. Jego rywalem był Zhang Jie z Chin, którego pokonał 6-2. W półfinałowym starciu nasz zawodnik nie sprostał wielokrotnemu Reprezentantowi Rosji – Pawłowi Krivtsovowi, przegrywając przez przewagę techniczną 10-0. W walce, której stawką był brązowy medal IX-tego Memoriału Dymitra Korkina, przeciwnikiem Kamila był Marian Todorov z Bułgarii – dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy w grupie wiekowej kadetów i juniorów. Niestety starcie nie potoczyło się po myśli Rzeszowianina i zakończyło się wynikiem 6-2 na korzyść Bułgara.

Kamil Kościółek (Polska) – Marian Todorov (Bułgaria) 2-6

Być może powodem słabszej dyspozycji Kamila była kontuzja, z którą od dłuższego czasu zmaga się nasz zawodnik. Ostatecznie Kamil Kościółek zajął piąte miejsce.