Kamil Kościółek pierwszy na Słowacji! – Koszyce 15-17.11.2013

17 listopada 2013

W Koszycach zakończyły się zawody o XIV Puchar Nadziei Olimpijskich Juniorów.  W kategorii 120kg na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Kościółek – zawodnik Stali Rzeszów, który pomimo debiutu w gronie juniorów świetnie radził sobie na macie, nie tracąc ani jednego punktu.

kosice kosciolek

Zawody, w których udział brali zawodnicy ze Słowacji, Polski,  Węgier, Ukrainy, Rosji, Rumunii, Czech i Białorusi rozgrywane były systemem pucharowym.  W kategorii 120kg Kamil Kościółek – zawodnik Stali Rzeszów stoczył trzy dobre walki, z których wyszedł zwycięsko. W pierwszej pokonał w stosunku 7:0 Aleksandra Vasilyeva z Rosji, w drugiej prowadząc 5:0 położył na łopatki 7 zawodnika Mistrzostw Europy – Marcela Böhme z Niemiec. Finałowa walka z zawodnikiem światowej czołówki juniorów – Węgrem Kristófem Wittmannem  również należała do świetnie dysponowanego Kamila Kościółka. Już od pierwszej rundy walki finałowej dominował młody rzeszowianin. Po efektownym półsuplesie wypracował czteropunktową przewagę, by chwilę później przy stanie 4:0 rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść przez położenie przeciwnika na łopatki.
Tego dnia zawodnik z Rzeszowa nie miał sobie równych i zasłużenie zdobył złoty medal w zawodach, zostawiając w tyle między innymi takich zawodników jak tegoroczny zdobywca srebrnego medalu Mistrzostw Europy Kadetów – Mihály Nagy z Węgier.