Kolejny dobry występ zapaśników z Rzeszowa – Teresin 23-24.04.2016

26 kwietnia 2016

T216

W ubiegły weekend w Teresinie został rozegrany XI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza. W zawodach, które od wielu lat uważane są za najmocniejsze w Polsce dla tej grupy wiekowej wzięło udział 154 zawodników z Polski, Rosji Litwy, Ukrainy Słowacji i Niemiec.

 

Jak się można było spodziewać zarówno organizacja, jak i same walki były rozgrywane na wysokim poziomie. Nasi zapaśnicy od samego początku bardzo dobrze radzili sobie na macie, co zaowocowało zdobyciem pięciu medali. Złoty medal w kategorii 47kg wywalczył zgodnie z oczekiwaniami trzykrotny Mistrz Polski Młodzików oraz dwukrotny zwycięzca Pucharu Polski – Daniel Budyka, który jeszcze przed zawodami był głównym faworytem w walce o najwyższy stopień podium. Miłą niespodziankę sprawił Kamil Barłowski – zdobywca srebrnego medalu w mocnej obsadzie kategorii 38kg, zostawiając w tyle między innymi aktualnego Mistrza Polski Młodzików – Bartosza Sołtysa oraz trzykrotnego zwycięzcę poprzednich edycji Pucharu Mazowsza – Andria Tkach’a. Duże słowa uznania należą się również Bohunowi Plesnarowi – zdobywcy brązowego medalu w kategorii 30kg. W tym miejscu należy nadmienić, że najmłodszy reprezentant Stali Rzeszów startował o kategorię wyżej z blisko 3kg niedowagi. Pewien niedosyt czuł po zawodach Artur Wojtowicz – zdobywca brązowego medalu w kategorii 35kg, a to za sprawą porażki 0:2 w pierwszej rundzie z Bartoszem Nowakowskim,  który jak się później okazało byłrewelacją turnieju. Ostatni medal (brązowy) dla ekipy ze stolicy Podkarpacia wywalczył Kacper Wcisło, który doznał jedynej porażki z o wiele bardziej doświadczonym Mickiem Schruberem – zwycięzcą kategorii 66kg. Bliski zdobycia medalu był Jakub Stachura, który w półfinale prowadził przez dwie rundy, by na kilkanaście sekund przed końcem walki stracić 2 punkty na rzecz Jakuba Stęgierskiego – późniejszego zwycięzcy kategii 73kgW kategorii 42kg z dobrej strony pokazał się Wiktor Kudyba, który zajął siódme miejsce na 21 startujących przegrywając jedynie z dwukrotnym Mistrzem Polski Młodzików – Adrianem Gorczycą i wicemistrzem Ukrainy Andriy’em Biliichukiem. W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy Stali Rzeszów zajęli V miejsce – najwyższe spośród polskich klubów nie licząc najliczniejszej ekipy gospodarzy z Teresina.

 

WYNIKI:

 

Kategoria 30kg

 

1. Ihor Diyak (Ukraina)
2. Nazar Hryhoriak (Ukraina)
3. Bohun Plesnar (Rzeszów)
-. Mantas Bagdonavicius (Litwa)
5. Mikolas Jozapaitis (Litwa)

 

T30

 

 1 runda  Ihor Diyak (Ukraina)  Bohun Plesnar (Rzeszów)  PT 10:0 ZW 4:0
2 runda  Bohun Plesnar (Rzeszów)  Mantas Bagdonavicius (Litwa)  PT 6:0 ZW 5:0
3 runda  Nazar Hryhoryak (Ukraina)  Bohun Plesnar (Rzeszów)  PT 14:3 ZW 4:1
 4 runda  Bohun Plesnar (Rzeszów) ZW WL
5 runda  Bohun Plesnar (Rzeszów)  Mikolas Jozapaitis (Litwa)  PT 10:0 ZW 4:0

 

Kategoria 35kg

 

1. Yurii Vovk (Ukraina)
2. Bartłomiej Nowakowski (Teresin)
3. Artur Wojtowicz (Rzeszów)
-. Ivan Trush (Gurjewsk)
5. Kevin Siegert (Luckenwalde)
-. Karolis Grigelaitis (Litwa)
7. Pavel Kharitonov (Czerniachowsk)
8. Szymon Bońda (Teresin)

 

T35

 

 1 runda  Artur Wojtowicz (Rzeszów)  Bartłomiej Nowakowski (Teresin)  PT 0:2 ZW 0:3
2 runda  Szymon Bońda (Teresin)  Artur Wojtowicz (Rzeszów)  PT 0:4 ZW 0:5
Finał III-V  Artur Wojtowicz (Rzeszów)  Karolis Grigelaitis (Litwa)  PT 8:0 ZW 5:0

 

Kategoria 38kg

 

1. Alexei Timoshenkov (Czerniachowsk)
2. Kamil Barłowski (Rzeszów)
3. Maksim Kolodinov (Czerniachowsk)
-. Andriy Tkach (Ukraina)
5. Alan Kacprzak (Łódź)
-. Vadym Krupskyy (Ukraina)
7. Bartosz Sołtys (Cieszków)
8. Klaudiusz Kąkol (Teresin)
9. Anton Semenchuk (Ukraina)
10. Wiktor Wesół (Łódź)
11. Piotr Cybulski (Teresin)

 

T38

 

 1 runda  Kamil Barłowski (Rzeszów)  Anton Semenchuk (Ukraina)  PT 8:1 ZW 5:0
2 runda  Kamil Barłowski (Rzeszów) ZW WL
3 runda  Alan Kacprzak (Łódź)  Kamil Barłowski (Rzeszów)  PT 0:10 ZW 0:4
 Finał I-II  Alexei Timoshenkov (Czerniachowsk)  Kamil Barłowski (Rzeszów)  PT 10:0 ZW 4:0

 

Kategoria 42kg

 

1. Mikhail Bezuglyy (Czerniachowsk)
2. Oleh Kliuchka (Ukraina)
3. Andriy Bilejchuk (Ukraina)
-. Sergei Кonovalov (Gurjewsk)
5. Magomed Said Makhamud Dzauthanor (Nowy Dwór Mazowiecki)
-. Adrian Gorczyca (Kraśnik)
7. Wiktor Kudyba (Rzeszów)
8. Mateusz Łuszczyński (Koszalin)
9. Algis Buivydas (Litwa)
10. Filip Prędotka (Kielce)
11. Mateusz Glegolski (Łódź)
-. Remigiusz Rusek (Cieszków)
-. Piotr Chełek (Gniezno)
14. Dovydas Gecas (Litwa)
15. Michał Szuster (Koszalin)
16. Aleksander Anfinogienow (Radom)
17. Kacper Selerski (Teresin)
18. Sebastian Rusnak (Koszyce)
-. Wiktor Hasa (Warszawa)
-. Bartłomiej Kozłowski (Teresin)
-. Adam Orłowski (Teresin)

 

TP

 

 1 runda  Wiktor Kudyba (Rzeszów)  Algis Buivydas (Litwa)  PT 8:2 ZW 3:1
2 runda  Wiktor Kudyba (Rzeszów)  Adrian Gorczyca (Kraśnik)  PT 0:4 ZW 0:10
3 runda  Remigiusz Rusek (Cieszków)  Wiktor Kudyba (Rzeszów)  PT 0:0 ZW 0:5
 4 runda  Wiktor Kudyba (Rzeszów)  Mateusz Glegolski (Łódź)  PT 10:0 ZW 4:0
5 runda  Andriy Biliichuk (Ukraina)  Wiktor Kudyba (Rzeszów)  PT 10:0 ZW 4:0

 

Kategoria 47kg

 

1. Daniel Budyka (Rzeszów)
2. Wojciech Wysocki (Teresin)
3. Klaudiusz Wiezner (Ruda Śląska)
-. Ivan Safaraliev (Czerniachowsk)
5. Patryk Kostrzewski (Kraśnik)
-. Jakub Krawicki (Cieszków)
7. Vladimir Rafeenko (Czerniachowsk)
8. Pien Schippers (Luckenwalde)
9. Patryk Drzewiecki (Łódź)
10. Miłosz Luchowski (Krasnystaw)
11. Klaudiusz Pluciński (Cieszków)
12. Gvidas Jovaisa (Litwa)
13. Wojciech Gieleciński (Teresin)
14. Dominik Mytkowski (Koszalin)
15. Arnas Okunis (Litwa)
16. Mateusz Stańczyk (Łódź)
17. Jeremi Plesnar (Rzeszów)
18. Filip Titka (Koszyce)
19. Damian Glegolski (Łódź)
20. Jakub Tworek (Łódź)
21. Dawid Dwojak (Cieszków)
22. Olaf Cierzniewski (Gniezno)
-. Sebastian Tworek (Łódź)
-. Marcel Musiał (Dąbrowa Górnicza)
-. Markas Lazhrevas (Litwa)

 

T47

 

 1 runda  Daniel Budyka (Rzeszów)  Marcel Musiał (Dąbrowa Górnicza)  PT 12:0 ZW 5:0
 1 runda  Jeremi Plesnar (Rzeszów)  Jovaisa Gvidas (Litwa)  PT  6:2 ZW 3:1
2 runda  Patryk Kostrzewski (Kraśnik)  Daniel Budyka (Rzeszów)  PT 0:10 ZW 0:4
2 runda  Jeremi Plesnar (Rzeszów)  Ivan Safaraliev (Czerniachowsk)  PT 0:10 ZW 0:4
3 runda  Ivan Safaraliev (Czerniachowsk)  Daniel Budyka (Rzeszów)  PT 0:4 ZW 0:3
3 runda  Wojciech Gieleciński (Teresin)  Jeremi Plesnar (Rzeszów)  PT 11:5 ZW 3:1
 4 runda  Klaudiusz Wiezner (Ruda Śląska)  Daniel Budyka (Rzeszów)  PT 0:10 ZW 0:4
Finał I-II  Wojciech Wysocki (Teresin)  Daniel Budyka (Rzeszów)  PT 0:11 ZW 0:4

 

Kategoria 66kg

 

1. Mick Schrauber (Luckenwalde)
2. Jakub Oszkiel (Teresin)
3. Kacper Wcisło (Rzeszów)
-. Nazariy Zaiats (Ukraina)
5. Kacper Stypka (Dąbrowa Górnicza)
-. Povilas Velicko (Litwa)
7. Krzysztof Dreja (Ruda Śląska)
8. Mateusz Walędziak (Teresin)
9. Hubert Zofczak (Teresin)
-. Marcin Antkiewicz (Łódź)

 

T66

 

 1 runda  Hubert Zofczak (Teresin)  Kacper Wcisło (Rzeszów)  PT 0:10 ZW 0:4
2 runda  Kacper Wcisło (Rzeszów)  Mick Schrauber (Luckenwalde)  PT 0:10 ZW 0:4
3 runda  Krzysztof Dreja (Ruda Śląska)  Kacper Wcisło (Rzeszów)  PT 0:11 ZW 0:5
 Finał III-V  Kacper Wcisło (Rzeszów)  Kacper Stypka (Dąbrowa Górnicza)  PT 10:2 ZW 3:1

 

Kategoria 73kg

 

1. Jakub Stęgierski (Kraśnik)
2. Artur Sowa (Dąbrowa Górnicza)
3. Mateusz Rutkowski (Teresin)
-. Maciej Smyk (Krasnystaw)
5. Jakub Stachura (Rzeszów)
-. Patrik Tomlein (Koszyce)
7. Piotr Kaczmarek (Teresin)
8. Hubert Południak (Namysłów)
9. Kacper Kocot (Dąbrowa Górnicza)

 

 1 runda  Jakub Stachura (Rzeszów)  Patrik Tomlein (Koszyce)  PT 5:6 ZW 5:0
2 runda  Jakub Stęgierski (Kraśnik)  Jakub Stachura (Rzeszów)  PT 9:8 ZW 3:1
Finał III-V  Jakub Stachura (Rzeszów)  Maciej Smyk (Krasnystaw)  PT 0:4 ZW 0:5

 

TF

 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

 

 1. Ukraina 128
 2. Teresin 90
 3. Litwa 68
 4. Czerniachowsk 50
 5. Rzeszów 48
 6. Gurjewsk 44
 7. Luckenwalde 30
 8. Kraśnik 22
 9. Ruda Śląska 20
  -. Dąbrowa Górnicza 20
 11. Koszalin 12
  -. Spiczyn 12
  -. Cieszków 12
  – . Łódź 12
 15. Kielce 11
 16. Krasnystaw 10
 17. Łódź II 9
 18. Koszyce 8
  -. Namysłów 8
 20. Nowy Dwór Mazowiecki 7
 21. Gniezno 2
 22. Łódź III 1
  -. Warszawa 1
  -. Radom 1