Łukasz Grzybowski ze srebrem Pucharu Polski – Białogard 12-14.02.2016

14 lutego 2016

W dniach 12 – 14 lutego w Białogardzie odbył się Puchar Polski Seniorów. W stawce 118 zawodników z Polski, Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Finlandii Rumunii, Grecji i Izraela wystartowała drużyna juniorów Stali Rzeszów w składzie: Łukasz GrzybowskiJakub MendralaKamil Kościółek oraz trener Sebastian Maczuga

Spośród naszych zawodników w tym mocno obsadzonym turnieju dużą niespodziankę sprawił Łukasz Grzybowski, który wywalczył srebrny medal w kat. 65kg. W drodze do finału Lukasz pokonał przez położenie na łopatki Roberta Zubyka z Namysłowa, Litwina Tomasa Baracieviciusa 5:2 oraz Kamila Kostrubca z Poznania 6:2. Niestety w finale zawodnik z Rzeszowa doznał porażki z Erykiem Majem z Milicza i stanął na drugim stopniu podium.

BGDG

Blisko zdobycia medalu w kat. 125kg był Kamil Kościółek, który po wysokich zwycięstwach nad Słowakiem Thomasem Ucharkiem (12:0) i Charalahposem Arahpatyakisem z Grecji (13:0) uległ w półfinale bardziej utytułowanemu koledze z reprezentacji – Robertowi Baranowi 3:7. W walce o brązowy medal udany rewanż na Kamilu za zawody w Jakucku wziął trzykrotny olimpijczyk Rares Chintoan z Rumunii, przez co młody reprezentant Stali Rzeszów zajął ostatecznie piąte miejsce.

Najmniej szczęścia miał Jakub Mendrala, który po dwóch przegranych w kat. 86kg z Iliasem Kydrosem z Grecji i Mateuszem Zylińskim z Białogardu odpadł z turnieju.