Memoriał Jiřího Klepca – Ostrawa 5-6.06.2015

6 czerwca 2015

W sobotę 6 czerwca w Ostrawie odbył się XIV Memoriał Jiřího Klepca. W zawodach uczestniczyło 203 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Zapaśnicy Stali Rzeszów w składzie Daniel BudykaJeremi Plesnar, Kamil BarłowskiJan GłowackiWiktor KudybaMateusz WoźnyMichał RocheckiBohun Plesnar wywalczyli 7 medali – 3 złote, srebrny i 3 brązowe.

 

ost215g

 

Dla drużyny z Rzeszowa medale wywalczyli: Daniel Budyka, który wygrał kat. 46kg, Wiktor Kudyba – zwycięzca kat. 40kg oraz Mateusz Woźny, który pokonał wszystkich zawodników w kat. 37kg.

Srebrny medal w kat. 39kg wywalczył Michał Rochecki, zaś brązowe medale wywalczyli kolejno: Jeremi Plesnar – III miejsce w kat. 40kg, Kamil Barłowski – III miejsce w kat: 35kg oraz Bohun Plesnar – III miejsce w kat. 25kg. Do zdobycia medalu niewiele zabrakło Jankowi Głowackiemu, który w kat. 54kg uplasował się tuż za podium na miejscu IV. W klasyfikacji drużynowej zespół Stali Rzeszów zajął IV miejsce z dorobkiem 70pkt.

 

3-i60ywqzN4

 

 

WYNIKI:

 

 

Bohun Plesnar – III miejsce w kat. 27kg

 

1 runda  Bohun Plesnar (Rzeszów) Artur Malý (Stara Lubovňa) PT 6:0 ZW 5:0
2 runda  Bohun Plesnar (Rzeszów) Nazar Hryhoryak (Zbaraż) PT 0:4 ZW 0:5
3 runda  Bohun Plesnar (Rzeszów) Denis Šlosár (Trenčianská Turná) PT 4:0 ZW 3:0
Finał III-IV  Lukáš Brandl (Ostrawa) Bohun Plesnar (Rzeszów) PT 1:11 ZW 1:4

 

KLASYFIKACJA kat. 27kg

 

1.  Hryhorjak Nazar (Zbaraż)
2.  Németh Dorina (Veĺký Medér)
3.  Plesnar Bohun (Rzeszów)
4.  Brandl Lukáš (Ostrawa)
5.  Šlosár Denis (Trenčianská Turná)
6.  Garnek Peter (Stara Lubovňa)
7.  Bystroň Max (Ostrawa)
8.  Malý Artur (Stara Lubovňa)
9.  Křesina David (Nový Jičín)
10.  Janeček Alex (Bánovce nad Bebravou)
11.  Čukan Andrej (Bánovce nad Bebravou)
12.  Szywolski Jan (Kraśnik)

 

 

Michał Rochecki – II miejsce w kat. 39kg

 

1 runda Štěpán Hruška (Ostrawa) Michał Rochecki (Rzeszów) PT 0:2 ZW 0:5
2 runda Michał Rochecki (Rzeszów) Matyáš Filo (Bánovce nad Bebravou) PT 12:4 ZW 3:1
3 runda Michał Rochecki (Rzeszów) Dawid Topola (Kraśnik) PT 4:0 ZW 5:0
4 runda Michał Rochecki (Rzeszów) ZW WL
5 runda Arsen Tsar (Zbaraż) Michał Rochecki (Rzeszów) PT 2:0 ZW 5:0

 

KLASYFIKACJA kat. 39kg

 

 1.  Tsar Arsen (Zbaraż)
 2.  Rochecki Michał (Rzeszów)
 3.  Filo Matyáš (Bánovce nad Bebravou)
 4.  Topola Dawid (Krasnik)
 5.  Hruška Štěpán (Ostrawa)

 

 

Mateusz Woźny – I miejsce w kat. 37kg

 

1 runda Matúš Vlček (Nitra) Mateusz Woźny (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
2 runda Mateusz Woźny (Rzeszów) Ondřej Kudla (Ostrawa) PT 4:0 ZW 5:0
3 runda Mateusz Woźny (Rzeszów) Senchyshyn Oleksandr (Zbaraż) PT 10:0 ZW 4:0
4 runda Dominik Kaliský (Ostrawa) Mateusz Woźny (Rzeszów) PT 0:2 ZW 0:5
Finał I-II Mateusz Woźny (Rzeszów) Jeremi Plesnar (Rzeszów) PT 10:0 ZW 4:0

 

KLASYFIKACJA kat. 37kg

 

1.  Woźny Mateusz (Rzeszów)
2.  Ermurzaiev Arbulet (Brno)
3.  Kaliský Dominik (Ostrawa)
4.  Durač David (Kolárovo)
5.  Senchyshyn Oleksandr (Zbaraż)
6.  Leicht Albert (Plzeň)
7.  Derčalík Matúš (Bratysława)
8.  Pěkník Pavel (Ostrawa)
9.  Vlček Matúš (Nitra)
10.  Koczis Rebeka (Veĺký Medér)
11.  Kudla Ondřej (Ostrawa)
12.  Novotný Jakub (Nový Jičín)

 

 

Wiktor Kudyba – I miejsce w kat. 40kg

 

1 runda Samuel Bystroň (Ostrawa) Wiktor Kudyba (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
2 runda Jakub Adamíček (Ostrawa) Wiktor Kudyba (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
3 runda Bazsó Marek (Dunajska Streda) Wiktor Kudyba (Rzeszów) PT 0:9 ZW 0:3
Finał I-II Wiktor Kudyba (Rzeszów) Vitalii Adamovych (Zbaraż) PT 14:6 ZW 3:1

 

KLASYFIKACJA kat. 40kg

 

1.  Kudyba Wiktor (Rzeszów)
2.  Adamovych Vitalii (Zbaraż)
3.  Bazsó Marek (Dunajska Streda)
4.  Juhász Patrik (Veĺký Medér)
5.  Bystroň Samuel (Ostrawa)
6.  Kodaj Samuel (Trenčianská Turná)
7.  Adamíček Jakub (Ostrawa)

 

 

Jan Głowacki – IV miejsce w kat. 54kg

 

1 runda Frederik Sovík (Stara Lubovňa) Jan Głowacki (Rzeszów) PT 6:0 ZW 5:0
2 runda Jan Głowacki (Rzeszów) ZW WL
3 runda Vladyslav Pozhohin (Zbaraż) Jan Głowacki (Rzeszów) PT 2:1 ZW 5:0
4 runda Jan Głowacki (Rzeszów) David Mió (Veĺký Medér) PT 12:2 ZW 4:1
5 runda Vitaliy Kalizhuk (Veĺký Medér) Jan Głowacki (Rzeszów) PT 4:0 ZW 5:0

 

KLASYFIKACJA kat. 54kg

 

1.  Sovík Frederik (Stara Lubovňa)
2.  Pozhohin Vladyslav (Zbaraż)
 3.  Neméth Jëno (Veĺký Medér)
 4.  Głowacki Jan (Rzeszów)
 5.  Mió David (Veĺký Medér)

 

 

Kamil Barłowski – III miejsce w kat. 35kg

 

1 runda Jiří Dušek (Ostrawa) Kamil Barłowski (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
2 runda Kamil Barłowski (Rzeszów) Jan Plzák (Stříbro) PT 10:0 ZW 4:0
3 runda Kamil Barłowski (Rzeszów) Andriy Tkach (Zbaraż) PT 0:10 ZW 0:4
Finał III-IV Oleksandr Melnyk (Zbaraż) Kamil Barłowksi (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:5

 

KLASYFIKACJA kat. 35kg

 

1.  Tkach Andriy (Zbaraż)
 2.  Semanchyk Anton (Zbaraż)
3.  Barłowski Kamil (Rzeszów)
4.  Oleksandr Melnyk (Zbaraż)
5.  Matouš Brejcha (Plzeň)
6.  Plzák Jan (Stříbro)
7.  Vydra Jakub (Rimavská Sobota)
8.  Dušek Jiří (Ostrawa)

 

 

Jeremi Plesnar – III miejsce w kat. 40kg

 

1 runda Matěj Macura (Ostrawa) Jeremi Plesnar (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:5
2 runda Jeremi Plesnar (Rzeszów) Jakub Zavacký (Koszyce) PT 0:6 ZW 0:3
3 runda Jeremi Plesnar (Rzeszów) Sebastian Rusňák (Koszyce) PT 4:0 ZW 5:0
4 runda Jan Havlíček (Plzeň) Jeremi Plesnar (Chmielnicki) PT 0:10 ZW 0:5
Finał III-IV Jeremi Plesnar (Rzeszów) Jakub Nikitivskí(Stříbro) PT 2:0 ZW 5:0

 

KLASYFIKACJA kat. 40kg

 

1.  Zavacký Jakub (Koszyce)
2.  Titka Filip (Koszyce)
3.  Plesnar Jeremi (Rzeszów)
 4.  Nikitivskí Jakub (Stříbro)
 5.  Szakács Dominik (Dunajska Streda)
 6.  Dušek Lukáš (Ostrawa)
 7.  Havlíček Jan (Plzeň)
 8.  Horya Mykyta (Brno)
 9.  Rusňák Sebastian (Koszyce)
 10.  Ostapenko Vadym (Zbaraż)
 11.  Homolka Hynek (Brno)
 12.  Bajcsi Szabolcz (Veĺký Medér)
 13.  Šoukal Martin (Brno)
 14.  Hasa Wiktor (Warszawa)
 15.  Macura Matěj (Ostrawa)

 

 

Daniel Budyka – I miejsce w kat. 46kg

 

1 runda Peter Kundra (Stara Lubovňa) Daniel Budyka (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:5
2 runda Daniel Budyka (Rzeszów) Pavol Rapčan (Rimavska Sobota) PT 10:0 ZW 4:0
3 runda Mario Kurthy (Kolárovo) Daniel Budyka (Rzeszów) PT 12:5 ZW 3:1
4 runda Daniel Budyka (Rzeszów) Daniel Baron (Nový Jičín) PT 10:0 ZW 4:0

 

KLASYFIKACJA kat. 46kg

 

1.  Budyka Daniel (Rzeszów)
 2.  Kurthy Mario (Kolárovo)
 3.  Kundra Peter (Koszyce)
 4.  Baron Daniel (Nový Jičín)
 5.  Rapčan Pavol (Rimavska Sobota)

 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

 

1.  Ostrawa   204
2.  Zbaraż   104
3.  Koszyce   79
4.  Rzeszów  70
5.  Snina  65
6.  Kolárovo  64
7.  Brno  59
8.  Veĺký Medér  57
9.  Bratysława  56
10.  Tarnopol  54
11.  Marcelova  50
12.  Dunajska Streda  50
13.  Stara Lubovňa  47
14.  Banovce nad Bebravou  41
15.  Trenčianská Turná  40
16.  Krasnik  32
17.  Stříbro  30
18.  Rimavska Sobota  29
19.  Olomuc  26
20.  Warszawa  25
21.  Povážská Bystrica  21
22.  Plzeň  20
23.  Teresin  18
24.  Vyšehrad  15
25.  Liberec  12
26.  Nový Jičín  9
27.  Tichá  8
28.  Nitra  7
29.  Šamorín  7