5 medali z Międzynarodowych Mistrzostw Polski – Brzeźnica 4-6.04.2014

5 kwietnia 2014

20140405143413_IMG_8254_resized

W pierwszy weekend kwietnia w Brzeźnicy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów. Do startu w zawodach trener Sebastian Maczuga powołał 7 zawodników Stali Rzeszów – Michała Barana, Łukasza Grzybowskiego, Tomasza Kościółka, Konrada Tronta, Jakuba Mendralę, Mateusza NowakaKamila Kościółka. Z powodu kontuzji w zawodach nie mógł wystartować aktualny wicemistrz Polski juniorów Jakub Lęcznar.

50_

W zawodach startowali najlepsi zapaśnicy w grupie wiekowej juniorów i kadetów z Polski oraz zawodnicy z Ukrainy, Słowacji i Łotwy – w sumie 177 zawodników. Zawodnicy sekcji zapaśniczej z Rzeszowa zdobyli łącznie 5 medali – 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.
W pierwszym dniu zawodów brązowy medal wywalczył w kat. 69kg Konrad Tront, który w walce III miejsce przy prowadzeniu 13:2 pokonał przez położenie na łopatki Kacpra Kościana z Teresina.
W drugim dniu zawodów zapaśnicy z Rzeszowa spisali się wyśmienicie zdobywając 3 złote i 1 srebrny medal.
Łukasz Grzybowski po zwycięstwach w rundzie eliminacyjnej kat. 63kg nad Konradem Króliczakiem (Mazowsze Teresin), Ivarsem Samusonousem (Łotwa) i Attilą Gaalem (Słowacja) nie dał szansy na rewanż za finał Pucharu Polski Kadetów w Koronowie Robertowi Zubykowi z Orła Namysłów, którego i tym razem pokonał w finale przez położenie na łopatki.
Złoty medal wywalczył także Jakub Mendrala, który w półfinale pokonał po zaciętej walce (8:8) Dawida Seteckiego (Ceramik Krotoszyn), z którym przegrywał między innymi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zgierzu i Pucharze Polski Kadetów w Koronowie. W Brzeźnickim finale Jakub Mendrala pokonał Michała Bielawskiego z Grunwaldu Poznań przez przewagę techniczną (13:2) zajmując tym samym I miejsce w kat. 76kg.
W niedzielnych finałach równie dobrze jak kadeci spisali się rzeszowscy juniorzy. W kat. 96kg Mateusz Nowak po zwycięstwach nad starszymi rywalami – Kamilem Pałyską z Teresina i Karolem Kawęckim z Krasnegostawu uległ w finale po zaciętej walce Arkadiuszowi Wawrzyckiemu (LMKS Krasnystaw), co sprawiło, że musiał zadowolić się drugim miejscem na podium.
Kategoria 120kg została zdominowana przez Kamila Kościółka, który przez rundę eliminacyjną przeszedł bez straty punktu, pokonując przez przewagę techniczną Piotra Sarnowskiego (Gwiazda Bydgoszcz) 10:0 i Filipa Nowaczyka (Tęcza Środa Wlkp.) 12:0. W finale rywalem Kamila Kościółka był Mateusz Rywacki (Mazowsze Teresin), którego rzeszowianin pokonał przez przewagę techniczną (12:2), zdobywając trzeci złoty medal dla ekipy z Rzeszowa.

WYNIKI WALK ZAWODNIKÓW Z RZESZOWA

Kadeci

Michał Baran – XII miejsce w kat. 58kg

1 runda Viktor Lojka (Słowacja) Michał Baran (Stal Rzeszów) PT 6:1 ZW 3:1
2 runda Michał Baran (Stal Rzeszów) Dawid Strzałka (Slavia Ruda Śląska) PT 0:10 ZW 0:4

Łukasz Grzybowski – I miejsce w kat. 63kg

1 runda Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów) Konrad Króliczak (Mazowsze Teresin) PT 4:1 ZW 3:1
2 runda Ivars Samusonous (Łotwa) Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów) PT 4:7 ZW 1:3
3 runda Attila Gaal (Słowacja) Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów) PT 0:11 ZW 0:4
Finał I-II Robert Zubyk (Orzeł Namysłów) Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów) PT 4:8 ZW 0:5

Tomasz Kościółek – XIV miejsce w kat. 69kg

1 runda Tomasz Kościółek (Stal Rzeszów) Konrad Tront (Stal Rzeszów) PT 0:11 ZW 0:4
2 runda Tomasz Kościółek (Stal Rzeszów) Norbert Prewencki (Iskra Spiczyn) PT 0:5 ZW 0:3

Konrad Tront – III miejsce w kat. 69kg

2 runda Konrad Tront (Stal Rzeszów) Sebastian Bąk (Wisła Świecie) PT 0:4 ZW 0:10
3 runda Konrad Tront (Stal Rzeszów) Kamil Rutkowski (Mazowsze Teresin) PT 14:1 ZW 4:1
Finał III-V Kacper Kościan (Mazowsze Teresin) Konrad Tront (Stal Rzeszów) PT 2:13 ZW 0:5

40_

Jakub Mendrala – I miejsce w kat. 76kg

1 runda Szymon Dąbrowski (MKS Krapkowice) Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) PT 0:7 ZW 0:5
2 runda Dawid Setecki (Ceramik Krotoszyn) Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) PT 8:8 ZW 1:3
Finał I-II Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) Michał Bielawski (Grunwald Poznań) PT 14:2 ZW 4:1

Juniorzy

Mateusz Nowak – II miejsce w kat. 96kg

1 runda Kamil Pałyska (Mazowsze Teresin) Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) PT 2:6 ZW 1:3
2 runda Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) Karol Kawęcki (LMKS Krasnystaw) PT 10:0 ZW 5:0
Finał I-II Arek Wawrzycki (LMKS Krasnystaw) Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) PT 20:10 ZW 4:1

47_

Kamil Kościółek – I miejsce w kat. 120kg

1 runda Piotr Sarnowski (Gwiazda Bydgoszcz) Kamil Kościółek (Stal Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
2 runda Kamil Kościółek (Stal Rzeszów) Filip Nowaczyk (Tęcza Środa Wlkp.) PT 12:0 ZW 4:0
Finał I-II Kamil Kościółek (Stal Rzeszów) Mateusz Rywacki (Mazowsze Teresin) PT 12:2 ZW 4:1