Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów – Świdwin 26-27.04.2013

1 maja 2013

W ubiegły weekend odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Świdwinie, w których udział wzięło 127 zawodników z Polski, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Niemiec i Białorusi, wśród nich startowali także zapaśnicy z Rzeszowa.

W kategorii 58kg na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Grzybowski, który pokonał w pojedynku o trzecie miejsce Marcina Czyżewskiego z AKS-u Białogard, zdobywając tym samym brązowy medal.

W kategorii 76kg klub z Rzeszowa reprezentował Jakub Mendrala, jednak zawodnik nie może zaliczyć zawodów do udanych z powodu dwóch przegranych walk, co spowodowało zajęcie odległego – 18 miejsca w klasyfikacji.

sw2

W kategorii 100kg zawodnikom z Sekcji Zapaśniczej Stali Rzeszów udało się zdobyć dwa medale. Srebrny za zajęcie drugiego miejsca powędrował do Kamila Kościółka, który w finale uległ Gabrielowi Tyszowi ze Słowacji oraz medal brązowy, który wywalczył Mateusz Nowak pokonując w pojedynku o trzecie miejsce Denisa Nedobora z Litwy.

W rywalizacji drużynowej na 39 startujących klubów zawodnicy z Rzeszowa zajęli 6 miejsce zdobywając 16 punktów.