Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów i Juniorów Kraśnik 25-27.11.2016

29 listopada 2016

777

 W Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów i Juniorów w Kraśniku brało udział około 250 zawodników z sześciu państw : Polski , Niemiec , Łotwy , Kanady , Białorusi , Słowacji.

 

Nasi reprezentanci z Rzeszowa przywieźli z Kraśnika pięć medali : złoty , dwa srebrne i dwa brązowe.

 666

 

W grupie wiekowej kadetów najlepiej spisał się Daniel Budyka który pewnie wygrał swoją kategorię 50kg i zdobył złoty medal.
 

1 Daniel Budyka ZKS STAL (Rzeszów)

2 Matthew Anisi CANADA (Can)

3 Piotr Sobolewski ULKS BIZON (Milicz)

3 Patryk Kostrzewski WLKS (Siedlce)

 

111

 

Dobrą dyspozycję na zawodach udowodnił również Arek Stec który po długiej przerwie treningowej powrócił w dobrym stylu zdobywając brązowy medal w  kategorii 54kg.
 

1 Ryszard Rydzewski UKS ZAPASY KOŁOBRZEG

2 Klaudiusz Pachuta LKS ISKRA

3 Arkadiusz Stec ZKS STAL (Rzeszów)

3 Gaidars Mamedovs LATVIA (Daugavpils)

 

222

 

W grupie Juniorów na pochwałę zasługuje Anatol Chudycki który wywalczył srebrny medal w kategorii 50 kg.

 

1 Uladzislau Koika BELARUS (Blr)

2 Anatol Chudycki ZKS STAL (Rzeszów)

3 Filip Woźnica LKS CERAMIK (Krotoszyn)

3 Bartłomiej Baliński UKS NISKA (Warszawa)

 

555

 

Łukasz Grzybowski wygrał swoje trzy kolejne pojedynki i dotarł do finału. Niestety w finale musiał uznać wyższość zawodnika z Białorusi i zadowolić się srebrnym medalem w kategorii 74 kg. Jest to debiut Łukasza w większej kategorii wagowej.

 

1 Ivars Samuśonoks LATVIA-SS Krisjana (Kundzina Cinas)

2 Łukasz Grzybowski ZKS STAL (Rzeszów)

3 Dawid Strzałka ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

3 Sebastian Bąk MLKS WISŁA (Świecie)

 

333

 

Tomek Kościółek z łatwością wygrywał swoje pierwsze walki , w pojedynku półfinałowym przy dużym prowadzeniu naszego zawodnika chwila dekoncentracji kosztowała go przegraną na plecy. Następna walka to pewna wygrana i zdobycie brązowego medalu kategorii 96kg.

 

1 Ilja Matuhin GERMANY (Luckenwalde)

2 Karol Turczyński LKS MAZOWSZE (Teresin)

3 Aliaksei Rudzianok BELARUS (Blr)

3 Tomasz Kościółek ZKS STAL (Rzeszów)

 

444

 

Reszta naszych zawodników po ciężkich walkach uplasowała się na następujących miejscach : Jakub Mendrala miejsce 5 kategoria 84 kg ( przegrał walkę o brązowy medal), Konrad Tront miejsce 9 kategoria 84 kg , Kacper Wcisło miejsce 5 kategoria 63 kg ( przegrał walkę o brązowy medal ),

Michał Bohm miejsce 11 , kategoria 69 kg . W klasyfikacji drużynowej niewiele zabrakło do podium , przy remisie punktowym decydowały zajęte miejsca zawodników , Rzeszów uplasował się na czwartym miejscu.
 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Białoruś 84 pkt

2. LKS Mazowsze Teresin 32

3. S.C. Luckenwalder (Niemcy) 32

4. ZKS Stal Rzeszów 32 

5. LKS Ceramik Krotoszyn 24

6. AKS Białogard 21

7. CSS Kirśjana Kundzina 14

8. MULKS Platan Borkowice 12

9. KS Budowlani Łódź 11

10. WKS Śląsk Milicz 10