Międzynarodowy Turniej „Górnicza Chwała” – Kemerowo, Rosja 22-25.09.2016

1 października 2016

emblema-shahterskoj-slavy-1024x1017

Rzeszowski zapaśnik Kamil Kościółek po raz kolejny udanie zakończył zmagania w grupie wiekowej seniorów, zajmując 3 miejsce (kat. wagowa 125kg.) w prestiżowym turnieju w rosyjskim Kemerowie.

Na zmagania do stolicy Obwodu kemerowskiego przybyło 188 zawodników z 24 państw, co świadczy o wysokiej randze tego turnieju. Zawody odbyły się w regionalnym centrum sportu „Kuzbass”.

36280

Pierwszą walkę na rosyjskich matach Kamil stoczył z Reprezentantem Bułgarii, wygrywając 4-2, tym samym awansując do 1/4 turnieju.

W ćwierćfinale nasz zawodnik spotkał się z tegorocznym srebrnym Medalistą Mistrzostw Europy do lat 23, Danilo Kartavym z Ukrainy. Niestety po efektownym rzucie w pierwszej rundzie Kamil przegrał przez położenie na łopatki. Reprezentant Ukrainy zwyciężając w półfinale „otworzył” Kamilowi drogę do walk repasażowych.

Repasażowy bój z Reprezentantem Kazachstanu okazał się jednym z najbardziej efektownych w turnieju, gdyż widzowie mieli okazję ujrzeć niezwykle szeroką gamę rzutów w wykonaniu obydwu zawodników, o czym świadczy wynik starcia: 11-10 na korzyść Kamila Kościółka !

Starcie o brązowy medal Rzeszowianin zwyciężył bez konieczności walki, gdyż jego przeciwnik- Reprezentant Azerbejdżanu został zdyskwalifikowany. Ostatecznie Kamil Kościółek zajął 3 miejsce !!!

l-php

1. miejsce – Baldan Tsyzhipov (Rosja)
2. miejsce – Danilo Kartavyi (Ukraina)
3. miejsce – Kamil Kościółek (Polska)
3. miejsce – Dmitry Popov (Kazachstan)

Jest to kolejny „seniorski” medal w dorobku naszego zawodnika i kolejne cenne doświadczenie.