Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego – Kraśnik 23.03.2013

24 marca 2013

1 (1)

W sobotę 23 marca 2013r. nasi zapaśnicy brali udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. W Kraśnickich zawodach wystartowało 193 zawodników z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego oraz dwie ekipy ze Słowacji. Sobotnie zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych, na trzech matach.

W kategorii Junior/Kadet (1993-1998), zapaśnicy z naszej sekcji zdobyli cztery medale. W kategorii +85kg rzeszowianie zdobyli złoty i srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Lęcznar, który wygrał wszystkie swoje walki, pokonując w półfinale zwycięzcę tegorocznego Pucharu Polski Juniorów w kategorii 96kg – Andrzeja Hermanowskiego z Iskry Spiczyn. Warto dodać, że Kuba jest perspektywicznym zawodnikiem, który dopiero zaczyna walczyc w grupie juniorów. Drugie miejsce w kategorii +85kg przypadło Kamilowi Kościółkowi, który przegrał nieznacznie finałową walkę ze wspomnianym Jakubem Lęcznarem. Poza przegraną w finale Kamil spisywał się świetnie, sprawiając olbrzymią niespodziankę w półfinałowym pojedynku, w którym po trzech zaciętych rundach pokonał trzy lata starszego aktualnego mistrza polski juniorów oraz uczestnika mistrzostw europy – Huberta Mazurka z Iskry Spiczyn. Biorąc pod uwagę, że Kamil jest jeszcze kadetem, zdecydowanym faworytem tego pojedynku był zawodnik ze Spiczyna.

W kategorii 76kg srebrny medal dla rzeszowskiej ekipy wywalczył Radosław Kuryj, który w finałowej walce uległ po trzech rundach Emilowi Bednarczykowi z LMKS Krasnystaw.

Łukasz Grzybowski to kolejny złoty medalista z Rzeszowa, który jako jeden z najmłodszych zawodników w kategorii wagowej 63kg pokonał wszystkich rywali. Po zwycięstwach w eliminacjach i półfinale zawodnik Stali Rzeszów pokonał w walce finałowej po imponującej końcówce o dwa lata starszego Krzysztofa Bąka – juniora z klubu Czarni Połaniec.

W kategorii Młodzików (1999-2001), zawodnicy naszej drużyny także zdobyli cztery medale. W kategorii 53kg medal brązowy wywalczył Mirosław Piróg, który przegrał w półfinale z Matejem Zavadzkym z Lokomotivu Koszyce.
Kolejny medal wywalczył w kategorii 42kg Patryk Barłowski, który uległ w półfinale zawodnikowi LMKS Krasnystaw – Ernestowi Kopciowi.
Brązowy medal wywalczył także Jeremi Plesnar, który pomimo tego, że jest jeszcze dzieckiem (rocznik 2003) wystartował w grupie wiekowej młodzików przegrywając tylko jedną walkę z warunkowo dopuszczonym, o pięć lat starszym kadetem – Jakubem Karwackim ze Spiczyna. Półfinałowa walka z kadetem ze spiczyna była bardzo zacięta, jednak w ocenie widzów i trenera Rafała Kuryja,  Jeremi został skrzywdzony przez sędziego i powinien ten pojedynek wygrać.
Wśród młodzików z Rzeszowa jako jedyny na najwyższym stopniu podium stanął Daniel Budyka. Młody rzeszowianin zwyciężając wszystkie swoje walki zdobył złoty medal, pokonując w finale reprezentanta gospodarzy – Konrada Grudzińskiego.
W grupie wiekowej Dzieci (2002 i młodsi) złoty medal zdobył wychowanek klubu znad Wisłoka – Kamil Barłowski, który rozprawił się w finałowej walce z Kamilem Kozłowskim z klubu Czarni Połaniec.
W klasyfikacji klubowej zapaśnicy Stali Rzeszów zajęli trzecie miejsce, zdobywając dziewięc medali, w tym: cztery złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe.