Otwarte Mistrzostwa Obwodu Wschodniego – Koszyce 10.05.2014

10 maja 2014

z12-960x420

W Koszycach na Słowacji zakończyła się 2 runda Otwartych Mistrzostw Obwodu Wschodniego. W zawodach brało udział 60 zawodników ze Słowacji, Polski i Wegier. Rzeszowscy zapasnicy wystartowali w zawodach pod wodzą trenera Rafała Kuryja, zdobywając łącznie 12 medali – 6 złotych, 4 srebrne i 2 brazowe.
W grupie wiekowej dzieci rzeszowianie zdobyli 7 medali. W kategorii 22kg złoty medal wywalczył Bohun Plesnar po zwycięstwie w finale nad Samuelem Vokalem (ZK 1904 Koszyce).  Kategoria 33kg została w całości zdominowana przez naszych zawodników bowiem złoty medal zdobył Mateusz Woźny, srebrny Jakub Wiciński, zaś brazowy medal zdobył najmłodszy w stawce Michał Rochecki. W kategorii 40kg również całe podium zajęli zawodnicy Stali Rzeszów – złoty medal wywalczył Bartosz Kotula, srebrny Wiktor Kudyba i brązowy Adrian Mazur.

W grupie wiekowej młodzików rzeszowscy zawodnicy zdobyli 5 medali. W kategorii 31kg zwyciężył Kamil Barłowski, który w finale pokonał dwa lata starszego Mistrza Słowacji w tej kategorii – Viktora Gunara (Lokomotiva Rimavska Sobota). W kategorii 37kg 1 miejsce zajął Dawid Stec po zwycięstwie nad węgrem – Danielem Misziką (BC Hdashnemethy). W kategorii 40kg wystartowało trzech rzeszowian. W finałowej walce Daniel Budyka pokonał młodszego kolegę z drużyny – Jeremiego Plesnara, zaś Dawid Pałka po dwóch przegranych walkach w eliminacjach uplasował się na 5 miejscu. W kategorii 48kg na drugim stopniu podium stanął Przemysław Kuborek, który przegrał w finałowym pojedynku z Benjaminem Sentivanem (Slavia Snina).