Pięć medali ze Starej Luboowli

28 kwietnia 2013

slubov

W zakończonym w sobotę Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Starej Lubowli w zapasach – styl wolny wzięło udział 106 zawodników z Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie pięć medali – dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

W kategorii 29kg złoty medal zdobył Kamil Barłowski, który w półfinale pokonał Jiří Duška z Sokola Vítkovice-Ostrawa, zaś w pojedynku o pierwsze miejsce, podobnie jak w półfinale zwyciężył przez położenie na łopatki Márka Virága z Birkózás Hidasnémeti. Niewiele do zdobycia medalu zabrakło Mateuszowi Woźnemu, który ostatecznie zajął czwarte miejsce, tuż za nim uplasował się Przemysław Pańczak, zaś Krystian Władyka zajął ósme miejsce. Brązowy medal w kategorii 31kg wywalczył Jakub Wiciński, który po przegranej w półfinale z faworytem w tej kategorii wagowej- Samuelem Bučko z miejscowego Junošportu pokonał w walce o trzecie miejsce Martina Bobríka z Vihorlatu Snina. W tej samej kategorii inny nasz reprezentant – Mateusz Pokrywka zajął szóste miejsce. Drugi złoty medal dla Rzeszowian wywalczył  Daniel Budyka w kategorii 33kg, który po zwycięstwach w eliminacjach i półfinale pokonał w walce o najwyższy stopień podium zawodnika Czarnych Połaniec – Patryka Jurkowskiego.  Bartosz Kotula uplasował się na piątym miejscu. Kolejnym zawodnikiem z Rzeszowa, który ukończył zawody z brązowym medalem był Jeremi Plesnar, który w kategorii 37kg pokonał w walce o trzecie miejsce Matěja Mlčocha z Sokola Vítkovice-Ostrawa. W walce półfinałowej Jeremi musiał uznać wyższość Kevina Mikécza z Dunajplavby Bratysława. Srebrny medal zdobył Albert Warzocha w kategorii 53kg, któremu nie udało się pokonać w walce o pierwsze miejsce bardziej doświadczonego Gabriela Malika z Vihorlatu Snina. Ostatni z naszych reprezentantów – Michał Ożóg zajął szóste miejsce w kategorii 85kg.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Sekcji Zapaśniczej Stal Rzeszów zajęli piąte miejsce zdobywając w sumie 36 punktów. Warto dodać, że zapaśnicy z Rzeszowa byli najmłodszym pod względem wieku zawodników, spośród wszystkich biorących udział w zawodach zespołów.