Podwójne złoto i brąz – Mistrzostwa Polski Juniorów 2016

3 kwietnia 2016

20160402_193426

Teresin po raz kolejny gościł najlepszych Polskich juniorów stylu wolnego. Rekordowa liczba zawodników (129) oraz klubów (53), świetna organizacja i bardzo wysoki poziom wyszkolenia – tak w skrócie można podsumować Mistrzostwa Polski w Teresinie.

Po raz kolejny świetny występ odnotowali Juniorzy Rzeszowskiej Stali, którzy poprawili swój występ z przed roku o kolejny medal. Dwa złote medale Mistrzostw Polski przy ośmiu kategoriach wagowych to wyczyn, którym mogą się pochwalić jedynie 2 z 53 startujących klubów: ZKS Stal Rzeszów i zwycięzcy punktacji drużynowej Mazowsze Teresin. Do trzeciego finału brakło naprawdę niewiele. Jakub Mendrala w walce półfinałowej stoczył bardzo wyrównany pojedynek, niestety ostatecznie musiał uznać wyższość swojego rywala przegrywając nieznacznie na punkty. Sześciu z siedmiu zawodników naszej ekipy punktowało, dzięki czemu ostatecznie ZKS Stal Rzeszów uplasował się na bardzo wysokim 2 miejscu ustępując jedynie gospodarzom.

Mistrzami Polski Juniorów w 2016r. zostali nasi najbardziej utytułowani zawodnicy:

Łukasz Grzybowski 66kg – brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów, wice Mistrz Polski Juniorów, Mistrz Polski Kadetów i Młodzików, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy.

Kamil Kościółek 120kg – brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów, wielokrotny Mistrz Polski Kadetów i Juniorów.  Kunszt naszego zawodnika został doceniony przez organizatorów imprezy, którzy przyznali mu tytuł „NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU”

Poza złotymi medalami podopieczni Sebastiana Maczugi walczyli w dwóch małych finałach o medale brązowe. Swój pojedynek bardzo pewnie wygrał Mateusz Nowak – 96kg pokonując swojego rywala 6:0. Jakub Mendrala – 84kg po przegranej walce o medal brązowy, musiał zadowolić się miejscem piątym.

Pozostali zawodnicy również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony:

Tront Konrad 84kg – po dwóch wygranych walkach przegrał z późniejszym zwycięzcą kategorii 84kg oraz zawodnikiem, który wywalczył medal brązowy.

Kościółek Tomasz 84kg – pierwsza przegrana walka od razu zepchnęła naszego zawodnika do grupy B. Nie oddał tam jednak skóry za darmo i wygrał kolejne 3 pojedynki. Niestety w walce o prawo walki o brązowy medal przegrał z późniejszym brązowym medalistą z Namysłowa.

W imieniu Zarządu Sekcji, trenerów o raz zawodników, dziękuje firmie UNITERM S.C. reprezentowanej przez właścicieli Bartłomieja Frankiewicza i Stanisława Sądeja za wsparcie finansowe naszego wyjazdu na Mistrzostwa Polski Juniorów. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy godnie reprezentować Rzeszów i Podkarpacie.