Rzeszów potęgą w Polsce – Mistrzostwa Polski Młodzików 28-30.10.2016

31 października 2016

111

W dniach 28-30.10.2016 zawodnicy trenera Macieja Frąca i Roberta Budyki startowali na V Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w miejscowości Komorniki koło Poznania . W zawodach brała udział rekordowa liczba prawie 200 zawodników.

Zapaśnicy z Rzeszowa którzy pojechali na zawody to Kamil Barłowski, Artur Weliński, Atrur Wojtowicz, Wiktor Kudyba, Jeremi Plesnar, Dawid Pałka, Szymon Pałka, Kacper Wcisło, Michał Bohm, Jakub Stachura, Indywidualnie zawodnicy z Rzeszowa pięć razy stawali na podium.

Kategoria 35kg

1 Indycki Sebastian AKS Białogard

2 Krawczyński Igor UKS ZAPASY GWARDIA Warszawa

3 Barłowski Kamil  ZKS STAL Rzeszów

3 Niedźwiedzki Fabian  LKS MAZOWSZE Teresin

_mg_5443

Kamil w pierwszej walce zawodów pokonał ubieglorocznego wicemistrza Polski,  niestety w drugiej musiał uznać wyższość zawodnika z Białogardu który okazał się rewelacją tej kategorii wagowej i został Mistrzem Polski,  nasz zawodnik wygrał kolejne dwie walki co w klasyfikacji końcowej dało mu brązowy medal.

_mg_5466

W tej kategorii wagowej walczył Artur Wojtowicz ,po pierwszej łatwej wygranej walce kolejna była bardzo wyrównana lecz przegrał nieznacznie na punkty z późniejszym wicemistrzem Polski. Kolejne dwa pojedynki wygrał pewnie, ale w walce o brązowy medal nasz zawodnik przegrał minimalnie i musiał się zadowolić 5 miejscem.

Kategoria 47kg

1 Mytkowski Dominik ZKS Koszalin

2 Plesnar Jeremi ZKS STAL Rzeszów

3 Kiełpiński Kacper  MLKS WISŁA Świecie

3 Stańczyk Mateusz  UKS ATLETA Łódź

_mg_5479

W tej kategorii wagowej mieliśmy dwóch reprezentantów z Rzeszowa, Wiktora Kudybę oraz Jeremiego Plesnara. Wiktor po dwóch wygranych walkach zmierzył się z kolegą z tego samego klubu czyli z Jeremim i musiał uznać jego wyższość. Kolejna walka to wyrównany pojedynek,  niestety na korzyść przeciwnika i Wiktor zakończył zawody na 12 miejscu. Jego klubowy Kolega Jeremi po czterech wygranych  walkach  przegrał dopiero w finale  zostając wicemistrzem Polski.

_mg_5493

W tej kategorii wystartowała największa liczbą 36 zawodników. Rewelacyjny początek zaliczył Dawid Pałka,  który pewnie wygrał swoje trzy pierwsze pojedynki,  ulegając dopiero w półfinale dwukrotnemu mistrzowi Polski. Niestety również w walce o brązowy medal uległ zawodnikowi z Namysłowa co dało mu ostatecznie 5 miejsce.

Młodszy brat Dawida Szymon wygrał dwa pojedynki i dwie walki zakończył  porażkami,  Szymon Pałka zajął 16 miejsce mistrzostw Polski.

Kategoria 66kg

1 Wcisło Kacper ZKS STAL Rzeszów

2 Setecki Jakub LKS CERAMIK Krotoszyn

3 Banaszak Jakub UKS SICIENKO Sicienko

3 Korbus Damian ZKS Koszalin

_mg_5514

Kacper był faworytem do złotego medalu i jak trenerzy oczekiwali po wspaniałych trzech wygranych walkach dotarł do wielkiego finału gdzie po wyrównanym pojedynku wygrał i zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski.

Kategoria 73kg

1 Dębiec Adam ZKS, Koszalin

2 Bieleń Kacper LKS ORZEŁ Namysłów

3 Stachura Jakub  ZKS STAL Rzeszów

3 Bohm Michał  ZKS STAL Rzeszów

_mg_5535

W tej kategorii również mieliśmy dwóch zawodników z Rzeszowa, Jakuba Stachurę oraz Michała Bohm. Już w pierwszej walce nasi podopieczni zmierzyli się że sobą. Zwycięsko w tym pojedynku odniósł Jakub. Następna walka to półfinał Stachury który zakończył się niestety porażką. Kolejny pojedynek to pewna wygrana i zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski przez Jakuba. Michał po przegranej z Jakubem pewnie wygrał swoje kolejne pojedynki zdobywając drugi brązowy medal tej kategorii. Jest to miła niespodzianka biorąc pod uwagę że jest to jego pierwszy występ na zawodach takiej rangi.

Drużynowo

1 ZKS STAL (Rzeszów) 58 ptk

2 LKS CERAMIK (Krotoszyn) 49 ptk

3 ZKS (Koszalin)  48 ptk

_mg_5567

Przy dobrej dyspozycji wszystkich zawodników oraz zdobyciu tak dużej ilości medali pierwszy raz w historii  Stal Rzeszów zdobyła Drużynowego Mistrza Polski Młodzików. Należy nadmienić że startowało 50 klubów z całej Polski. Trenerzy gratulują wyników oraz doceniają trud włożony w przygotowania do turnieju. Nie spoczywając na laurach kontynuujemy treningi oraz  przygotowujemy się na kolejne zawody i czekamy na kolejne sukcesy.