Srebro Lęcznara – Mistrzostwa Polski Juniorów – Krasnystaw 19-20.04.2013

20 kwietnia 2013

W Krasnymstawie zakończyły się trwające od piątku zawody o Mistrzostwo Polski Juniorów w zapasach – styl wolny. Srebrny medal w kategorii 96kg zdobył nasz reprezentant – Jakub Lęcznar.

Do Krasnegostawu przyjechało 144  najlepszych juniorów z całej Polski, wśród nich nie zabrakło naszych reprezentantów – Jakuba Lęcznara, który  po serii zwycięstw w eliminacjach w finale musiał unać wyższość Mateusza Filipczaka z Ceramika Krotoszyn oraz Radosława Kuryja, który po pewnych zwycięstwach w dwóch pierwszych walkach eliminacji przegrał ze zwycięzcą kategorii 74kg – Rafałem Palińskim z Teresina, a następnie uległ Pawłowi Dorniakowi z AKS Białogard.

Wyniki walk zawodników z Rzeszowa:

Radosław Kuryj 74kg (11 m.)

1 rundaRadosław Kuryj (Stal Rzeszów) : Tomasz Liżewski (Technik Łomża) PT 11:0 ZW 3:0

2 rundaRadosław Kuryj (Stal Rzeszów) : Damian Janek (Orlik Wierzbica) PT 7:4 ZW 3:1

3 rundaRafał Paliński (Mazowsze Teresin) : Radosław Kuryj (Stal Rzeszów) PT 11:3 ZW 3:1

4 rundaRadosław Kuryj (Stal Rzeszów) : Paweł Dorniak (AKS Białogard) PT 1:6 ZW 1:3

Jakub Lęcznar 96kg (2 m.)

1 runda –  Mateusz Jung (Olimpijczyk Radom) : Jakub Lęcznar (stal Rzeszów) PT 2:4 ZW 1:3

2 rundaKrystian Skibiński (Bizon Milicz) : Jakub Lęcznar (Stal Rzeszów)  PT 4:7  ZW 1:3

4 rundaJakub Lęcznar (Stal Rzeszów) : Kamil Pałyska (Mazowsze teresin) PT 2:0 ZW 3:0

FinałMateusz Filipczak (Ceramik Krotoszyn) : Jakub Lęcznar (Stal Rzeszów) PT 13:0 ZW 4:0