Trzy medale na Pucharze Polski Kadetów

17 marca 2013

1111

W Brzegu Dolnym zakończyły się zawody o Puchar Polski Kadetów, w których brali udział nasi zawodnicy. Złoty medal w kategorii 100kg zdobył bardzo dobrze dysponowany w ostatnim czasie Kamil Kościółek, który w finale pokonał Tomasza Pondera z UKS-u Olimp Kętrzyn (2:0, 6:0). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że „Budzik” w całym turnieju nie stracił ani jednego punktu technicznego.

W finałowym pojedynku kategorii 58kg Łukasz Grzybowski przegrał rywalizację z Marcinem Majką ze Zgierza w trzech rundach (1:1, 6:2, 0:1 ) i musiał zadowolić się srebrnym medalem. W małym finale o trzecie miejsce w kategorii 76kg dobrze spisał się kolejny z naszych reprezentantów – Jakub Mendrala, który pokonał Michała Bielawskiego z WKS-u Grunwald Poznań w dwóch rundach (3:2, 3:0), zdobywając tym samym brązowy medal.

Zawodnicy Sekcji Zapaśniczej Stal Rzeszów w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Kadetów zajęli drużynowo trzecie miejsce, plasując się za ekipami: LKS Mazowsze Teresin i Slavia Ruda Śląska.

1

Od lewej: Kamil Kościółek, trener Sebastian Maczuga, Łukasz Grzybowski, Jakub Mendrala