Turniej o Puchar Burmistrza – Stara Lubowla 03.05.2014

3 maja 2014

IMG_7298

W sobotę 3 maja w Starej Lubowli na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza w zapasach – styl wolny. Do hali przy ulicy Tehelnej przyjechało 121 zawodników, reprezentujących 18 klubów ze Słowacji, Polski, Ukrainy, Czech i Węgier.

Zapaśnicy Stali Rzeszów udali się na Słowację wraz z zaprzyjaźnionymi zawodnikami klubu – OCFVUM Chmielnicki kilka dni przed turniejem, by wspólnie z zawodnikami miejscowego Junosportu i czeskiego Sokola Vitkovice wziąć udział w zgrupowaniu szkoleniowym.

W zawodach wystartowało 15 zawodników z Rzeszowa, którzy w sumie zdobyli 5 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe, zajmując w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce.

 

sl2k14
WYNIKI WALK ZAWODNIKÓW Z RZESZOWA

Młodzicy i Dzieci

 

Bohun Plesnar – 2 miejsce w kat. 25kg

 

runda 1 Bohun Plesnar (Stal Rzeszów) Thomas Gladis (Junosport) PT 7:1 ZW 4:1
Finał I-II Max Bystroń (Sokol Vitkovice) Bohun Plesnar (Stal Rzeszów) PT 14:8 ZW 3:1

 

Kamil Barłowski – 1 miejsce w kat. 29kg

 

runda 1 Gabor Thuróczy (Birkozas Hidasneti) Kamil Barłowski (Stal Rzeszów) PT 0:4 ZW 0:5
runda 2 Kamil Barłowski (Stal Rzeszów) Yurii Vovk (FSK Zbaraż) PT 17:8 ZW 3:1
Finał I-II Vladyslav Chomiak (RIA Sport Lwów) Kamil Barłowski (Stal Rzeszów) PT 0:0 ZW 0:5

 

Michał Rochecki – 6 miejsce w kat. 31kg

 

runda 1 Michał Rochecki (Stal Rzeszów) Artur Wojtowicz (RIA Sport Lwów) PT 0:10 ZW 0:4
runda 2 Mateusz Woźny (Stal Rzeszów) Michał Rochecki (Stal Rzeszów) PT 8:0 ZW 5:0

 

Mateusz Woźny – 3 miejsce w kat. 31kg

 

runda 1 Mateusz Woźny (Stal Rzeszów) Viktor Gunar (Lokomotiva RS) PT 8:0 ZW 5:0
runda 2 Mateusz Woźny (Stal Rzeszów) Michał Rochecki (Stal Rzeszów) PT 8:0 ZW 5:0
Finał III-IV Samuel Bystroń (Sokol Vitkovice) Mateusz Woźny (Stal Rzeszów) PT 0:0 ZW 0:5

 

Jakub Wiciński – 4 miejsce w kat. 33kg

 

runda 1 Maksym Shkolniak (OCFVUM) Jakub Wicinski (Stal Rzeszów) PT 6:2 ZW 5:0
runda 2 Andrij Tkacz (FSK Zbaraż) Jakub Wiciński (Stal Rzeszów) PT 10:0 ZW 4:0
Finał III-IV Jakub Wiciński (Stal Rzeszów) Samuel Bucko (Junosport) PT 0:2 ZW 0:5

 

Wiktor Kudyba – 7 miejsce w kat. 35kg

 

runda 1 Peter Marosi (ZK Kolarovo) Wiktor Kudyba (Stal Rzeszów) PT 5:1 ZW 4:1
runda 2 Michal Veres (AC Nitra) Wiktor Kudyba (Stal Rzeszów) PT 4:0 ZW 5:0

 

Bartosz Kotula – 6 miejsce w kat. 37kg

 

runda 1 Petr Grygerek (Sokol Vitkovice) Bartosz Kotula (Stal Rzeszów) PT 4:10 ZW 0:5
runda 2 Bartosz Kotula (Stal Rzeszów) Krisztian Kurthy (ZK Kolarovo) PT 0:8 ZW 0:5
runda 3 Daniel Dóczy (AC Nitra) Bartosz Kotula (Stal Rzeszów) PT 11:0 ZW 4:0

 

Daniel Budyka – 1 miejsce w kat. 37kg

 

runda 1 Konrad Grudziński (Suples Kraśnik) Daniel Budyka (Stal Rzeszów) PT 4:12 ZW 1:3
runda 2 Adrian Kurthy (ZK Kolarovo) Daniel Budyka (Stal Rzeszów) PT 2:8 ZW 1:3
Finał I-II Daniel Budyka (Stal Rzeszów) Krisztian Kurthy (ZK Kolarovo) PT 5:3 ZW 3:1

 

Jeremi Plesnar – 4 miejsce w kat. 40kg

 

runda 1 Kevin Mikecz (Bratysława) Jeremi Plesnar (Stal Rzeszów) PT 4:8 ZW 0:5
runda 2 Mario Kurthy (ZK Kolarovo) Jeremi Plesnar (Stal Rzeszów) PT 2:0 ZW 5:0
runda 3 Jeremi Plesnar (Stal Rzeszów) Jakub Dwornikiewicz (Kraśnik) PT 6:2 ZW 3:1
Finał III-IV Jeremi Plesnar (Stal Rzeszów) Villiam Koky (Junosport) PT 4:0 ZW 0:5

 

Dawid Pałka – 10 miejsce w kat. 40kg

 

runda 1 Mario Kurthy (ZK Kolarovo) Dawid Pałka (Stal Rzeszów) PT 4:0 ZW 5:0

 

Szymon Pałka – 9 miejsce w kat. 40kg

 

runda 1 Jakub Dwornikiewicz (Kraśnik) Pałka Szymon (Stal Rzeszów) PT 4:0 ZW 5:0

 

Przemysław Kuborek – 4 miejsce w kat. 44kg

runda 1 Przemysław Kuborek (Stal Rzeszów) Roland Kapitancik (ZK 1904 Koszyce) PT 4:0 ZW 5:0
runda 2 Bartłomiej Pąk (Kraśnik) Przemysław Kuborek (Stal Rzeszów) PT 8:6 ZW 3:1
Finał III-IV Kostiantyn Klymyshyn (Lider-L Lwów) Przemysław Kuborek (Stal Rzeszów) PT 10:0 ZW 4:0

 

IMG_7331
Kadeci

Karol Majchrowski – 5 miejsce w kat. 54kg

 

runda 1 David Kopriva (Sokol Vitkovice) Karol Majchrowski (Stal Rzeszów) PT 12:0 ZW 4:0
runda 2 Karol Majchrowski (Stal Rzeszów) Mykyta Prus (Lider-L Lwów) PT 0:8 ZW 0:4
runda 3 Karol Majchrowski (Stal Rzeszów) Martin Vangar (ZK 1904 Koszyce) PT 0:10 ZW 0:4
runda 4 Oleksandr Vynohradskiy (OCFVUM) Karol Majchrowski (Stal Rzeszów) PT 4:0 ZW 4:0

 

Tomasz Kościółek – 5 miejsce w kat. 69kg

 

runda 1 Tomasz Kościółek (Stal Rzeszów) Serhii Shevchuk (OCFVUM) PT 0:10 ZW 0:4
runda 2 Konrad Tront (Stal Rzeszów) Tomasz Kościółek (Stal Rzeszów) PT 12:2 ZW 4:1

 

Konrad Tront – 3 miejsce w kat. 69kg

 

runda 1 Serhii Schevchuk (OCFVUM) Konrad Tront (Stal Rzeszów) PT 4:3 ZW 3:1
runda 2 Konrad Tront (Stal Rzeszów) Tomasz Kościółek (Stal Rzeszów) PT 12:2 ZW 4:1
runda 2 Konrad Tront (Stal Rzeszów) Patryk Szymaniak (Warszawa) PT 10:0 ZW 5:0

 

 

1941432_610752319021122_5088712489507264714_o
KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

 

1. Lider-L & R.I.A. Lwów 45
2. STAL Rzeszów 42
3. OCFVUM Chmielnicki 40
4. Junosport Stara Lubowla 36
5. FSK Champion Zbaraż 35
6. Sokol Vitkovice 25
7. ZK 1904 Koszyce 25
8. Gwardia & Niska Warszawa 24
9. AC Nitra 24
10. Suples Krasnik 20
11. Slavia Snina 18
12. ZK Kolarovo 18
13. Dunajplavba Bratysława 16
14. Birkozas Hidasneti 11
15. Hódos Imre Hajdunanas 5
16. Lokomotiva Rimavska Sobota 3
17. Mladost Prievidza 1
18. Banik Prievidza 0