XII Memoriał Valentyna Aleksiychuka – Kamieniec Podolski 11-13.12.2015

13 grudnia 2015

Na zakończenie startów w 2015 roku zapaśnicy Stali Rzeszów udali się do Kamieńca Podolskiego. Podobnie jak przed rokiem, ekipa z Rzeszowa została bardzo gorąco przywitana przez miejscowe władze i gospodarzy turnieju. W Memoriale Valentyna Aleksiychuka, rozgrywanym na dwóch matach wystartowało 254 zawodników z Polski, Słowacji, Mołdawii i Ukrainy.

IMG_2247

Młodzi zapaśnicy sekcji znad Wisłoka wywalczyli w turnieju trzy brązowe medale – to zadowalający wynik, biorąc pod uwagę rangę zawodów. W kategorii 26kg Bohun Plesnar po dwóch wygranych z Yaroslavem GeshkoRomanem Yosupenko po raz drugi w tym roku uległ w półfinale Oleksandrowi Ivanchukovi, zaś w walce o brązowy medal pokonał po emocjonującym pojedynku Damyana Kostynyuka 2:0.
W kategorii 38kg miła niespodziankę sprawił Kamil Barłowski, który bardzo dobrze radził sobie z blisko 5kg cięższymi przeciwnikami. Już w pierwszej walce Kamil stoczył zacięty bój z niedawnym zwycięzcą turnieju w Luckenwalde – Antonem Semenchukiem ze Zbaraża, którego ostatecznie pokonał 4:2. W drugiej walce zapaśnik Stali Rzeszów pokonał 10:6 Maksyma Herhlyichuka z Kelmieńców. W trzeciej rundzie jego przeciwnikiem był utytułowany Serhii Podolyanyuk z Tarnopola. Niestety przeciwnik okazał się zbyt trudny, przez co Kamil doznał porażki w stosunku 0:8. W walce repasażowej Barłowski przez dwie rundy kontrolował przebieg pojedynku i pokonał młodego Shtefanchuka z Czerniowców 5:1, co otworzyło mu drogę do walki o III miejsce. W pojedynku o brązowy medal Kamil pokazał prawdziwą klasę pokonując Dmytro Marutina przez przewagę techniczną 10:0 i zasłużenie zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

IMG_2226

Jeremi Plesnar po szybkiej wygranej z Yaroslavem Chernenko przegrał w drugiej rundzie z późniejszym zwycięzcą kategorii 42kg – Vladyslavem Bodoryakiem z Wierchowiny i musiał szukać szansy w repasażach. W pierwszym pojedynku walk repasażowych Jeremi pokonał Volodymyra Guraka 8:2 i tylko jeden pojedynek dzielił go od walki o brązowy medal. Niestety w drugim repasażu, podobnie jak w Koszycach Jeremi został po raz drugi w tym roku pokonany przez Bogdana Clima z Mołdawii i tak jak przed rokiem zajął VII miejsce w memoriale Aleksiychuka.
Trzeci brązowy medal dla ekipy Stali Rzeszów zdobył debiutujący na ukraińskich matach Jakub Stachura. W pierwszej walce po wolnym losie Kuba pokonał przez przewagę techniczną 12:2 Antona Svystuna z Chmielnickiego. Niestety w ćwierćfinale młody zapaśnik z Rzeszowa popełnił błąd i przegrał przez położenie na łopatki z zawodnikiem gospodarzy – Stanislavem Sulyatynskyim. W walce o brąz Jakub Stachura stoczył zacięty pojedynek z Andriem Kharkovskyim z Berehometu, z którego wyszedł zwycięsko i po raz pierwszy w karierze zdobył medal na terenie Ukrainy.
Kacper Wcisło swojego debiutu na ukraińskich matach nie może zaliczyć do udanych, bowiem już w pierwszej walce, w której prowadził 6:0, popełnił błąd i przegrał przez położenie na łopatki z Maksymem Prysyazhnym, który nie awansował do fazy finałowej, przez co Rzeszowianin stracił szanse na walki w repasażach i zakończył zawody na XVI miejscu.

1/2 –  Oleksandr Ivanchuk (Banyliv)  Bohun Plesnar (Rzeszów)  PT 2:0 ZW 5:0
Finał III-V:  Damyan Kostynyuk (Kamieniec Pod.)  Bohun Plesnar (Rzeszów)  PT 0:2 ZW 0:3

IMG_2530

Kamil Barłowski – III miejsce w kat. 38kg

1/16 –  Anton Semenchuk (Zbaraż)  Kamil Barłowski (Rzeszów)  PT 2:4 ZW 1:3
 1/8 –  Maksym Herhlyichuk (Kelmieńce)  Kamil Barowski (Rzeszów)  PT 6:10 ZW 1:3
 1/4 –  Kamil Barowski (Rzeszów)  Serhii Podolyanyuk (Tarnopol)  PT 0:8 ZW 0:3
 R/2 –  Oleg Shtefanchuk (Czerniowce)  Kamil Barłowski (Rzeszów)  PT 1:5 ZW 1:3
 Finał III-V:  Kamil Barłowski (Rzeszów)  Dmytro Marutin (Kamieniec Pod.)  PT 0:10 ZW 0:4

IMG_2537

Jeremi Plesnar – VII miejsce w kat. 42kg

1/16 –  Jeremi Plesnar (Rzeszów)  Yaroslav Chernenko (Zdvyzhivka)  PT 4:0 ZW 5:0
 1/8 –  Jeremi Plesnar (Rzeszów)  Vladyslav Bodoryak (Wierchowina)  PT 0:7 ZW 0:5
 R/1 –  Volodymyr Gurak (Wierchowina)  Jeremi Plesnar (Rzeszów)  PT 2:8 ZW 1:3
 R/2 –  Jeremi Plesnar (Rzeszów)  Bogdan Clim (Larga)  PT 0:10 ZW 0:4

Jakub Stachura – III miejsce w kat. 66kg

1/16 –  Jakub Stachura (Rzeszów)   ZW WL
 1/8 –  Jakub Stachura (Rzeszów)  Anton Svystun (Chmielnicki)  PT 12:2 ZW 4:1
 1/4 –  Jakub Stachura (Rzeszów)  Stanislav Sulyatynskyi (Kamieniec Pod.)  PT 0:2 ZW 0:5
 Finał III-V:  Andriy Kharkovskyi (Berehomet)  Jakub Stachura (Rzeszów)  PT 5:10 ZW 1:3