XII Turniej „Truskawieckie źródła” – Truskawiec 9-11.10.2015

11 października 2015

W ubiegły weekend do Kryształowego Pałacu w Truskawcu przybyło blisko 200 zawodników z Polski, Mołdawii i Ukrainy. Turniej „Truskawieckie Źródła” co roku cieszy się dużą popularnością i jest jednym z najmocniejszych turniejów w grupie wiekowej dzieci i młodzików na Ukrainie.

Pomimo młodego wieku zawodnicy zostawiali  na macie wiele wysiłku, hartu ducha i dobrej techniki, co było zaskoczeniem zwłaszcza w najniższych kategoriach wagowych, zaś zgromadzeni w hali kibice mogli cieszyć się widowiskiem na bardzo wysokim poziomie. Niestety zawody nie ułożyły się po myśli naszych zapaśników, czego odzwierciedleniem jest skromny dorobek medalowy – jedyny medal dla drużyny z Rzeszowa zdobył Mateusz Woźny w kat. 38kg. Z uwagi na formułę turnieju (system pucharowy) można założyć, że przy szczęśliwszym losowaniu wyniki naszych zawodników byłyby znacznie lepsze, niemniej każdy z nich zakończył zzawody bogatszy o nowe doświadczenia.

 

IMG_1831

 

WYNIKI WALK:

 

Bohun Plesnar – XV miejsce w kat. 26kg

 

1/16 –  Bohun Plesnar (Rzeszów) ZW WL
1/8 –  Vitaliy Sukhovsky (Charków) Bohun Plesnar (Rzeszów) PT 8:0 ZW 5:0

 

Kamil Barłowski – VII miejsce w kat. 35kg

 

1/16 –  Kamil Barłowski (Rzeszów) Maksym Voytovych-Feboriv (Lwów) PT 6:0 ZW 5:0
1/8 –  Oleksandr Didoshak (Kałusz) Kamil Barłowski (Rzeszów) PT 10:0 ZW 5:0
Rep. 1  Artur Voytovych (Lwów) Kamil Barłowski (Rzeszów) PT 3:1 ZW 3:1

 

Mateusz Woźny – III miejsce w kat. 38kg

 

1/8 –  Mateusz Woźny (Rzeszów) ZW WL
1/4 –  Mateusz Woźny (Rzeszów) Lyubomyr Koval (Lwów) PT 2:6 ZW 0:5
Finał III-V  Mateusz Woźny (Rzeszów) Oleh Kuziv (Dolina) PT 2:0 ZW 5:0

 

Wiktor Kudyba – XII miejsce w kat. 38kg

 

1/8 –  Arsen Basarab (Iwano-Frankiwsk) Wiktor Kudyba (Rzeszów) PT 7:0 ZW 3:0

 

Jeremi Plesnar – V miejsce w kat. 42kg

 

1/16 –  Jeremi Plesnar (Rzeszów) ZW WL
1/8 –  Vasyl Stukanets (Dolina) Jeremi Plesnar (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
1/4 –  Vitaliy Kyzyk (Lwów) Jeremi Plesnar (Rzeszów) PT 2:8 ZW 1:3
1/2 –  Ivan Chornohuz (Dżurów) Jeremi Plesnar (Rzeszów) PT 10:0 ZW 4:0
 Finał III-V  Ihor Datso (Dolina) Jeremi Plesnar (Rzeszów) PT 3:0 ZW 3:0

 

Dawid Pałka – VII miejsce w kat. 47kg

 

1/16 –  Vitaliy Senkiv (Charków) Dawid Pałka (Rzeszów) PT 2:2 ZW 0:5
1/8 –  Dawid Pałka (Rzeszów) Patryk Kostrzewski (Kraśnik) PT 0:6 ZW 0:3
Rep. 1  Dawid Pałka (Rzeszów) Andriy Kozhushko (Truskawiec) PT 0:10 ZW 0:4

 

IMG_1834