XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Zgierz 11-13.07.2013

15 lipca 2013

zgierz

W hali Zgierskiego MOSiR-u zakończyły się zawody organizowane w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach brało udział blisko 170 zawodników, w tym czterech zawodników z Rzeszowa. Nasi reprezentanci zdobyli 2 medale w kategorii 100kg – srebrny medal wywalczył Kamil Kościółek, który przegrał w finale z Erwinem Imbierskim, zaś medal brązowy zawisł na szyi Mateusza Nowaka, który uległ jedynie Kamilowi Kościółkowi w półfinale.
W kategorii 76kg bliski zdobycia medalu był Jakub Mendrala, który po czterech wygranych walkach i jednej przegranej uległ w walce o 3 miejsce, kończąc tym samym zawody na 5 miejscu. Łukasz Grzybowski nie zaliczy zawodów w Zgierzu do udanych, bowiem po pierwszej wygranej walce dwie kolejne przegrał i odpadł tym samym w 3 rundzie turnieju.

Wyniki walk zawodników z Rzeszowa:

Łukasz Grzybowski 58kg (9 miejsce)

1 runda – Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów) : Bartosz Kryjom (Ceramik Krotoszyn) PT 4:2 ZW 5:0
2 runda – Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów) : Marcin Majka (ZTA Zgierz) PT 3:6 ZW 1:3
3 runda – Konrad Króliczak (Mazowsze Teresin) : Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów) PT 13:8 ZW 3:1

Jakub Mendrala 76kg (5 miejsce)

1 runda – Maciej Gortat (Budowlani Łódź) : Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) PT 0:7 ZW 0:4
2 runda – Rafał Czyżowicz (Orzeł Namysłów) : Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) PT 6:0 ZW 3:0
3 runda – Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) : Maciej Hołubowicz (Podlasie Białystok) PT 8:0 ZW 4:0
4 rundaPatryk Pachuta (Iskra Spiczyn) : Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) PT 5:9 ZW 1:3
5 rundaMiłosz Setecki (Ceramik Krotoszyn) : Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) PT 2:11 ZW 0:5
6 runda Dawid Setecki (Ceramik Krotoszyn) : Jakub Mendrala (Stal Rzeszów) PT 7:0 ZW 4:0

Kamil Kościółek 100kg (2 miejsce)

1 runda – Tomasz Ponder (Olimp Kętrzyn) : Kamil Kościółek (Stal Rzeszów) PT 0:7 ZW 0:5
2 runda – Kamil Kościółek (Stal Rzeszów) : Arkadiusz Wawrzycki (LMKS Krasnystaw) PT 4:4 ZW 5:0
3 runda – Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) : Kamil Kościółek (Stal Rzeszów) PT 0:8 ZW 0:4
4 rundaKamil Kościółek (Stal Rzeszów) : Erwin Imberski (ZST Lubsko) PT 0:4 ZW 0:3

Mateusz Nowak 100kg (3 miejsce)

1 runda – Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) – WL
2 runda – Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) : Jakub Brylewski (Ceramik Krotoszyn) PT 7:0 ZW 4:0
3 runda – Mateusz Nowak (Stal Rzeszów) : Kamil Kościółek (Stal Rzeszów) PT 0:8 ZW 0:4
4 rundaMateusz Nowak (Stal Rzeszów) : Tomasz Ponder (Olimp Kętrzyn) PT 7:0 ZW 4:0