XVII Międzynarodowy Turniej „Musu Viltys” – Kłajpeda 23-25.10.2015

31 października 2015

KPD (1)

W dniach 23-25 października w Kłajpedzie odbył się XVII Międzynarodowy Turniej „Musu Viltys”. W zawodach startowało 150 kadetów z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Rosji, Białorusi, Słowacji, Niemiec, Mołdawii i Polski. W barwach Reprezentacji Polski bardzo udany debiut zanotował Daniel Budyka, który zwyciężył w kat. 42kg.Rocznikowo Daniel jest jeszcze młodzikiem lecz jego bardzo dobry występ i zwycięstwo w Jesiennym Pucharze Polski  Kadetów został doceniony przez trenera Dariusza Grzywińskiego i w ten sposób młody zawodnik Stali Rzeszów został wcielony w szeregi Kadry Narodowej juniorów młodszych.

KPD (5)-2

Zawody w Kłajpedzie Daniel Budyka rozpoczął mocnym uderzeniem pokonując w 1/8 finału zawodnika gospodarzy Markasa Lazarevasa 10:0. W ćwierćfinale przeciwnikiem Budyki  był aktualny wicemistrz Litwy Deivydas Rekstys z Kowna, którego młody rzeszowianin pokonał 10:2. W półfinale, podobnie jak w poprzednich walkach Daniel bez większego trudu pokonał przez przewagę techniczną 10:0 młodego Rosjanina z Guryevska –  Sergeya Konovalova. Po drodze do finału w takim wykonaniu ostatnia walka z Alexeiem Kukharchukiem z Grodna wydawała się jedynie formalnością. Zgodnie z przypuszczeniami w finale Daniel Budyka szybko poradził sobie z Białorusinem przez położenie przeciwnika na łopatki przy stanie 8:0, co pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu podium litewskiego turnieju w kategorii do 42kg.