XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Brzeg Dolny 27-29.06.2014

30 czerwca 2014

XXOOM

W Brzegu dolnym zakończyły się zawody organizowane w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach rozgrywanych na czterech matach brało udział 158 zawodników, w tym czterech zawodników z Rzeszowa. Reprezentanci Stali Rzeszów w składzie: Łukasz Grzybowski, Konrad Tront, Tomasz Kościółek, Jakub Mendrala oraz trenerzy Sebastian Maczuga i  Rafał Kuryj wywalczyli trzy medale – srebrny i dwa brązowe.
W kategorii 69kg – srebrny medal wywalczył Konrad Tront, który przegrał walkę o pierwsze miejsce z Patrykiem Kaźmierowskim (Tęcza Środa Wlkp.). W kategorii 63kg brązowy medal wywalczył Łukasz Grzybowski, który w walce o trzecie miejsce pokonał Marcina Czyżowskiego (AKS Białogard). Drugi brązowy medal dla zapaśników z Rzeszowa zdobył Jakub Mendrala, który po przegranej w pierwszej rundzie z Dawidem Seteckim (Ceramik Krotoszyn) trzy kolejne walki wygrał przez przewagę techniczną (10:0), zaś w walce o trzecie miejsce pokonał przez położenie na łopatki Jakuba Wachowskiego (Guliwer Kielce).
 
WYNIKI WALK ZAWODNIKÓW Z RZESZOWA
 
Łukasz Grzybowski – III miejsce w kat. 63kg

 

1 runda Łukasz Grzybowski (Rzeszów) Robert Zubyk (Namysłów) PT 5:2 ZW 3:1
2 runda Patryk Wawrzynowicz (Bydgoszcz) Łukasz Grzybowski (Rzeszów) PT 3:14 ZW 1:4
3 runda Łukasz Grzybowski (Rzeszów) Konrad Króliczak (Teresin) PT 0:4 ZW 0:3
Finał III-V Marcin Czyżowski (Białogard) Łukasz Grzybowski (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4

 

Konrad Tront – II miejsce w kat. 69kg

 

1 runda Mikołaj Rębacz (Swarzędz) Konrad Tront (Rzeszów) PT 4:8 ZW 1:3
2 runda Konrad Tront (Rzeszów) Tomasz Kościółek (Rzeszów) PT 12:8 ZW 5:0
3 runda Konrad Tront (Rzeszów) Remigiusz Waśkowski (Świecie) PT 11:1 ZW 4:1
Finał I-II Patryk Kaźmierowski (Środa Wlkp.) Konrad Tront (Rzeszów) PT 10:0 ZW 4:0

 

Tomasz Kościółek – XVIII miejsce w kat. 69kg

 

1 runda Mateusz Gułaj (Łódź) Tomasz Kościółek (Rzeszów) PT 4:15 ZW 1:4
2 runda Konrad Tront (Rzeszów) Tomasz Kościółek (Rzeszów) PT 12:8 ZW 5:0
3 runda Tomasz kościółek (Rzeszów) Filip Rogut (Łódź) PT 4:9 ZW 1:3

 

Jakub Mendrala – III miejsce w kat. 76kg

 

1 runda Dawid Setecki (Krotoszyn) Jakub Mendrala (Rzeszów) PT 10:0 ZW 4:0
2 runda Jakub Mendrala (Rzeszów) Eryk Sitko (Dzierżoniów) PT 10:0 ZW 4:0
3 runda Tomasz Woszczyński (Krotoszyn) Jakub mendrala (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
4 runda Adrian Mazurkiewicz (Koszalin) Jakub Mendrala (Rzeszów) PT 0:10 ZW 0:4
Finał III-V Jakub Wachowski (Kielce) Jakub Mendrala (Rzeszów) PT 0:0 ZW 0:5