XXXII Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Sportu – Koszyce 24-26.05.2013

26 maja 2013

W czasie weekendu w hali Gimnazjum Sportowego, przy ulicy Ostrovského w Koszycach na Słowacji odbyły się XXXII Międzynarodowe  Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Sportu, w których brało udział blisko 100 kadetów i kadetek ze Słowacji, Polski, Ukrainy, Litwy,  Czech i Węgier.

W zawodach wstartowało czterech kadetów z Sekcji Zapaśniczej Stali Rzeszów – Łukasz GrzybowskiJakub MendralaKamil KościółekMateusz Nowak. Pod opieką trenera – Rafała Kuryja nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale. Złoty medal w kategorii 63kg wywalczył Łukasz Grzybowski, a dwa kolejne w kategorii 100kg Mateusz Nowak – złoty oraz Kamil Kościółek – srebrny medal. Do zdobycia medalu niewiele zabrakło Jakubowi Mendrali, który ostatecznie zajął piąte miejsce w kategorii 76kg.


 

razem

 

 

Wyniki  zawodów:

 

kategoria 39 – 42 kg

 

1. Daniel Chomanič (Vihorlat Snina)

2. Márton Németh (Węgry)

3. Andrzej Paulinski (AKS Białogard)

4. Karol Pietras (Suples Kraśnik)

 

 

kategoria 46kg

 

1. Bartosz Szalowski (Polska)

2. Dominik  Lubelski (Mazowsze Teresin)

3. Balázs Egyed (Węgry)

4. Karol Kondáš (Koszyce 1904)

5. Nikolas Lakatos (DAC Dunajska Streda)

5. Samuel  Melo (Banik Priviedza)

 

 

kategoria 50kg

 

1. Patryk Olenczyn (Polska)

2. Richard Vilhem (Węgry)

3. Márk Kovács (Węgry)

4. Martin Gatial (TJ AC Nitra)

5. Martin  Vangor (Koszyce 1904)

5. Kamil  Mikusek (Suples Krasnik)

 

 

kategoria 54kg

 

1. Mátyás Gazdag (Węgry)

2. René Fröhlich (Juno Šport Stara Ľubovňa)

3. Anatolij  Dutka (UFK Lwów)

4. Ádám  Ladjanzski (Węgry)

5. Tomáš Klus (Czechy)

5. Viktor Lojka (Vihorlat Snina)

7. Ladislav Csápai (DAC Dunajska Streda)

8. Daniel Klibani (ŠKP Banska Bystrica)

 

 

kategoria 58kg

 

1. Marcin Majka (Polska)

2. Adrian Dylon (Polska)

3. Marcin Czyżowski (AKS Białogard)

4. Attila Gall (DAC Dunajska Streda)

5. Dmitru Orlov (Litwa)

5. Jakub Hrabovčin (Vihorlat Snina)

7. Wiktor Chwiej (Suples Kraśnik)

8. Patrik Mihalik (TJ AC Nitra)

9. Marcin Kijko (Suples Krasnik)

10. Filip Karaščák (Vihorlat Snina)

 

 

kategoria 63kg

 

1. Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów)

2. Daniel Veszelski (Węgry)

3. Sebastian Lis (Suples Kraśnik)

4. Ramón Makula (Węgry)

5. Marcel Leňo (Vihorlat Snina)

5. Lukáš Benda (Lokomotiv R. Sobota)

7. Július Šarközi (DAC Dunajska Streda)

8. Damian Woźniak (AKS Białogard)

9. Patryk Sieczka (Mazowsze Teresin)

10. Dušan Smižanský (Koszyce 1904)

11. Marcin Czyżowski (AKS Białogard)

 

 

kategoria 69kg

 

1. Kamil Rybicki (Polska)

2. Andrei Burdasz (UFK Lwów)

3. Balázs Szél (Węgry)

4. Andrius Mażielka (Litwa)

5. Barabás Gelencsér (Węgry)

5. Mateusz Kampik (Polska)

7. Karol Choluj (AKS Białogard)

8. Nikita Gerasimovas (Litwa)

9. Kacper Szadowski (Mazowsze Teresin)

10. Samuel Koršňak (Juno Šport Stara Ľubovňa)

11. Samuel Mochnáč (Koszyce 1904)

12. Erik Vincze (Banik Priviedza)

 

 

kategoria 76kg

 

1. Krysztof Sadowik (Polska)

2. Michał Szymański (Polska)

3. Barabás Horváth (Węgry)

4. Lukas Kiviris (Litwa)

5. Jiři Zabrš (Czechy)

5. Jakub Mendrala (Stal Rzeszów)

7. Ľuboš Kundrát (Koszyce 1904)

8. Peter Križanovič (Dunajplavba Bratislava)

9. Matúš Sýkora (Koszyce 1904)

10. Martin Schwartz (Juno Šport Stara Ľubovňa)

11. Marek Gajdošik (TJ AC Nitra)

12. Jakub Miňo (Koszyce 1904)

 

 

kategoria 85kg

 

1. Dominik Lajsz (Węgry)

2. Karol Turczynski (Mazowsze Teresin)

3. Jakub Muszynski (Polska)

4. Dominik Husár (Juno Šport Stara Ľubovňa)

5. Edvin Bogdievič (Litwa)

5. Filip Vejsada (Czechy)

7. Tomáš Krupjak (Vihorlat Snina)

8. Martin Červienka (ŠKP Banska Bystrica)

9. Erik Bizunovicz (Litwa)

10. Michal Stork (Lokomotiva R. Sobota)

 

 

kategoria 100kg

 

1. Mateusz Nowak (Stal Rzeszów)

2. Kamil Kościółek (Polska)

3. Mihály Nagy (Węgry)

4. Filip Nowaczyk (Polska)

5. Arkadiusz Wawrzycki (Polska)

5. Michal Novak (TJ AC Nitra)

7. Dušan Kmec (Koszyce 1904)

8. Jakub Kohut (ŠKP Banska Bystrica)

9. Mikuláš Dzuba (Vihorlat Snina)

 

 

mat