Siedem medali Mistrzostw Polski w jeden weekend

Ostatni wekkend maja był podsumowaniem pracy włożonej w przygotowania przez ostatni rok. Dzień po dniu bowiem odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Akademickie Mistrzostwa Polski. Nasi reprezentanci udowodnili sobie, że ciężka i systematyczna praca w klubie musi przynieść zamierzone efekty. Zdobyliśmy 5 złotych medali a bardzo blisko kolejnego złota był Kamil Barłowski, który minimalnie przegrał walkę finałową.

Mistrzostwa Polski Juniorów – Teresin 28-29.05.2021

Daniel Budyka 57kg (ZŁOTO) – po raz kolejny pewnie wygrywa swoją kategorię wagową i zostaje Mistrzem Polski Juniorów 2021. Teraz czas na trening i przygotowania do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w Rzeszowie.

Kami Barłowski 70kg (SREBRO) – dużo zmian od ostatnich Mistrzostw Polski wydarzyło się w sportowym życiu Kamila. Zmiana kategorii wiekowej na junior, zmiana kategorii wagowej na 70kg, zmiana grupy treningowej na starszą.
Moim zdaniem była to najbardziej wyrównana ciążka kategoria wagowa na tych mistrzostwach. Kamil nie miał dobrego losowania i już w drugiej walce mierzył się z jednym z faworytów tej wagi. “Milek” skazywany przez niektórych na pożarcie radził sobie jednak bardzo dobrze i kolejno odprawiał z kwitkiem swoich przeciwników. Po czterech wygranych walkach dotarł do finału gdzie mierzył się z zawodnikiem gospodarzy. Walka bardzo zacięta , od początku nasz zawodnik atakował , Wysocki z Teresina bronił się bardzo dobrze. Ostatecznie walka zakończyła się na styku wynikiem 2:1 dla miejscowego zawodnika. Srebro na początku swojej przygody z juniorami w tak wyrównanej kategorii pozwala na bardzo optymistyczne patrzenie w przyszłość tego zawodnika

Kacper Wcisło 86kg (ZŁOTO) – przez wielu trenerów z Polski pominięty w kalkulacjach medalowych przed zawodami. My jednak wiemy ile systematycznej pracy na macie wykonał przez ostatni rok. Jechaliśmy tam po złoto a Kacper wykonał swoje zadanie w 100%. Nie można jednak powiedzieć, że było łatwo szybko i przyjemnie. To były ciężkie wyrównane walki, które jednak przy odpowiednio złożonej taktyce udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski – Warszawa 30.05.2021

 

Anatoli Khudyckyi 74kg (ZŁOTO) – Jako faworyt tej kategorii pewnie zwyciężył we wszystkich swoich pojedynkach i został Akademickim Mistrzem Polski 2021. Przypomnę tylko, że zawodnik ten jest również świeżo upieczonym brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski do 23 lat.

Konrad Tront 97kg (BRĄZ) – Los nieszczęśliwie połączył naszych zawodników w jednej grupie. “Misiu” musiał uznać lepszą dyspozycję dnia Tomasz Kościółka i przy przegranej jednej walce zostały jedynie walki o brąz.

Tomasz Kościółek 97kg (ZŁOTO) – Faworyt tej kategorii wagowej pewnie wygrał wszystkie swoje pojedynki.

Kamil Kościółek 125kg (ZŁOTO) – tutaj nie mogło być mowy o żadnej wpadce. Kamil nie tracą żadnego punktu technicznego wygrał wszystkie walki przed czasem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*