ZKS STAL RZESZÓW Wielkie Tradycje - Wielcy Zawodnicy Wielkie Tradycje
Wielcy Zawodnicy

Puchar Polski Seniorów 2021 – srebro w klasyfikacji drużynowej

Milicz 5-6.02.2021
Dawno w naszym kraju nie odbywał się tak mocny Międzynarodowy Puchar Polski Seniorów. Rok 2021r został rozpoczęty turniejem w którym udział brało 135 zawodników z 16 krajów. Wielu znakomitych seniorów walczących o miejsce w składzie na IO. W Miliczu mieliśmy okazję oglądać medalistów mistrzostw świata, europy a także znakomitych olimpijczyków.

Zapaśniczy Klub Sportowy Stal Rzeszów został najwyżej sklasyfikowanym polskim klubem. Wyprzedziła nas jedynie Francja a na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa z Rumuni.

Indywidualne brązowe medale zdobyli Tomasz i Kamil Kościółek. Tóż za podium uplasowali się Konrad Tront oraz Mateusz Nowak zajmując 5 lokaty. Reszta zawodników również dołożyła swoje punkty dzięki którym stanęliśmy na podium klasyfikacji drużynowej.

Na osobny akapit zasługuje starcie tytanów w kategorii 125kg. Tym razem Kamil Kościółek oraz Robert Baran spotkali się w półfinale. Jak to już wcześnie bywało ich starcia skupiają na sobie uwagę całej publiczności. Po morderczej pracy obydwu zawodników to Robert Baran został zwycięzcą pojedynku, który zakończył się wynikiem 1:1. Kamil wygrywając pewnie kolejną walkę z zawodnikiem z Austrii , musiał zadowolić się medalem brązowym.